Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 12:06 Bu haber 4915 kez okundu
 
Kuşadası Kitap Nostalji ve Plak Günleri başladı
70 aşkın yayın evinin yer aldığı Altın Güvercin Beste Yarışması kapsamında düzenlenen Kitap Plak Nostalji günleri, 1/9 Eylül tarihleri arasında vatandaşlarla buluşuyor.
KÜLTÜR Haberi
Kuşadası Kitap Nostalji ve Plak Günleri başladı

Rıdvan Eşin

AYDIN- Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması çatısı altında bu yıl 70’İn üzerinde yayın evi, Kitap Nostalji ve Plak Günleri kapsamında, Kuşadası’nda bir araya geldi. Kuşadası’nda ilk kez düzenlenen Kitap Nostalji ve Plak Günleri, bu yıl 23 ünlü kaleme, 70’İn üzerinde yayınevine ve yüzlerce nostaljik ürün ve esere ev sahipliği yapacak.

Atatürk Meydanı’nda Belediye Başkanı Ömer Günel ve seçkin konuklarla saat 18:00’da açılışı yapılan fuar tadındaki sergiye vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, fuar tadındaki sergi günleri için Kuşadası’nın vazgeçilmezlerinden biri olduğunun altını çizdi. Başkan Ömer Günel, “Geçmiş yıllarda kitap günleri adı altında yapılan etkinliğimizi bu yıl farklı ve daha geniş bir yelpazeye taşımak istedik. 23 ünlü kaleminde imza gününü içeren etkinliğimizde ayrıca nostaljik yayınları ve eski plak sergisini vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Bu gün açılışını yaptığımız ‘Kitap Nostalji ve Plak Günleri’ etkinliği 9 gün boyunca vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacak” dedi.

GÜNÜN İLK İMZASI EMRE KONGAR’DAN

Günün ilk imzasını atan Emre Kongar, vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaştı. İmza için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar uzun bir aradan sonra Kuşadası’nda bu tarz kültürel aktivitelerin yeniden yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Emre Kongar’ın imza günüyle başlayan Kitap Günleri’nde Kırmızı Kedi Yayınevi, Yapı Kredi, İş Bankası, Remzi, İnkılap, ithali, Hay, Ephesus, Dolce Vita, Savaş Yayınevi, Koridor Yayıncılık, Puslu Yayınevi gibi birçok yerli yayınevi yer alıyor.

Ayrıca Yeni Kuşak Köy Enstitüleri, Aydın Kültür ve Tarih Derneği Kültür Kentleri Birliği ve Kuşadası Yazarlar Platformu da etkinliğe renk katıyor. Yerel tarih ve kültür yayınları da organizasyon kapsamında 9 gün boyunca vatandaşlara sunulacak.

Serginin “Plak ve Nostalji” bölümünde ise eski plak, pikap ve nostaljik posterler sergileniyor. Özellikle 50 yaş üstü vatandaşların yanı sıra gençlerin de ilgisini çeken 80’li yılların ürün ve eserleri 9 gün süre ile ziyarete açık kalacak.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Kitap Günleri, Ömer Günel, Emre Kongar
Yorumlar
Haber Yazılımı