Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Yeni Uuk
Haber Detayı
25 Ağustos 2016 - Perşembe 15:50 Bu haber 25914 kez okundu
 
Kuşadası Güvercin uluslararası uçuyor
Kuşadası Ticaret Odası’nın tanıtım çalışmalarına uluslararası destek geldiği bildirildi.
RESMİ İLAN Haberi
Kuşadası Güvercin uluslararası uçuyor

Rıdvan Eşin

AYDIN- Kuşadası Ticaret Odası tarafından, 2016 yılının başından itibaren, ekonomisi turizme dayalı Kuşadası’nı tanıtmak amacıyla yapılan çalışmalara, uluslararası destek geliyor. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, dünyadaki tüm Kültür ve Tanıtma Müşavirliklerine, Kuşadası Ticaret Odası tarafından Kuşadası’nın tanıtımı amacıyla oluşturulan “Kuşadası Güvercin” isimli sosyal medya hesaplarını desteklemeleri ve duyurmaları amacıyla İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan “Kuşadası Güvercin” tanıtım afişleri gönderildi.

Kuşadası Ticaret Odası tarafından “Kuşadası Güvercin” tanıtım afişi gönderilen Kültür ve Tanıtma Müşavirlikleri şöyle: Astana (Kazakistan) , Aşkabat (Türkmenistan) , Atina (Yunanistan) , Bakü (Azerbaycan) , Belgrad (Sırbistan) , Berlin (Almanya), Brüksel (Belçika) , Dubai (Bae) , Frankfurt (Almanya), Helsinki (Finlandiya) , Kahire (Mısır) , Kiev (Ukrayna) , Kopenhag (Danimarka) , Kuala Lumpur (Malezya) , Lahey (Hollanda) , Londra (İngiltere) , Los Angeles (ABD), Madrid (İspanya) , Moskova (Rusya) , New York (ABD), Paris (Fransa) , Pekin (Çin) , Riyad (Suudi Arabistan) , Roma (İtalya) , Saraybosna (Bosna Hersek) , Sidney (Avustralya), Sofya (Bulgaristan) , Stockholm (İsveç) , Tahran (İran) , Taşkent (Özbekistan) , Tokyo (Japonya) , Toronto (Kanada), Tunus (Tunus) , Üsküp (Makedonya) , Tel-Aviv (İsrail) , Varşova (Polonya) , Viyana (Avusturya) , Washington (ABD) , Yeni Delhi (Hindistan) ve Zürih (İsviçre) Kültür Ve Tanıtma Ataşeliği.

Yapılan yazışmalar sonucunda tüm dünyadaki Kültür ve Tanıtma Müşavirliklerinden ilgi ve destek gören, Kuşadası’nı sosyal medyada takip etmeye davet eden afişler, müşavirlik ve ataşelikler tarafından asılmaya, sosyal medya hesaplarında paylaşılmaya ve ses getirmeye başladı.

Müşavirlik ve ataşelikler, Kuşadası Ticaret Odası’nın başlattığı ve kendilerini de davet ettiği bu tanıtımlardan mutluluk duyduklarını, daha fazla çalışma azmi aldıklarını ve işbirliği yapmak isteklerini belirttiler.

Kuşadası Ticaret Odası tarafından, Kuşadası’nın tanıtımına yönelik hazırlatılan kısa videoların paylaşıldığı Kuşadası Güvercin isimli facebook ve instagram hesaplarında takipçi sayısı çeyrek milyona yaklaşırken, tüm dünyadaki müşavirlik ve ataşeliklerin de desteği ile Kuşadası ismi milyonlara ulaşıyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Kuşadası Güvercin, KUTO,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kuşadası Güvercin uluslararası uçuyor
Yorumlar
Haber Yazılımı