Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 18:32 Bu haber 2557 kez okundu
 
Kuşadası El Sanatları E-Ticareti Projesi KUTO’da başladı
Kuşadası El Sanatları E- Ticareti Projesi’nin, Kuşadası Ticaret Odası’nda başladığı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
Kuşadası El Sanatları E-Ticareti Projesi KUTO’da başladı

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Kuşadası Ticaret Odası tarafından Kuşadası’nda ikamet eden, sosyal güvencesi olmayan, evde üretim yapan ya da yapmak isteyen kadınların e-ticaret yapmasını sağlamak ve girişimciliği geliştirmek amacıyla başlatılan proje, toplam 176 saat sürecek.

İŞKURve Halk Eğitim Merkezi’nin de desteklediği ve 21 katılımcının yararlandığı proje süresince katılımcılar, el sanatlarının makrome dalında alacakları eğitimin yanı sıra, sosyal medya, e-ticaret ve ürün fotoğrafçılığı konularında da eğitim görecekler.

Kadınların el emeğini değerlendirmek ve iş hayatına atılmalarını sağlamak amacıyla bu projeyi geliştirdiklerini söyleyen Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, şunları söyledi:

“Evde üretim yapan ya da yapmak isteyen kadınlarımızın el emeklerini değerlendirmek, iş hayatına atılarak aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla geliştirdiğimiz projemiz, kadınlardan büyük ilgi gördü.

Özellikle hiçbir sosyal güvencesi olmayan kadınların kabul edildiği proje kapsamında katılımcılarımız sadece el sanatları dalında değil, sonrasında yararlanacakları sosyal medya ve e-ticaret konularında da eğitim alacaklar.

Devamında da ürün fotoğrafçılığı kursuyla, ürünlerinin en iyi görsellerini ve paylaşma tekniklerini öğrenecekler.”

Kuşadası Ticaret Odası’nda, önümüzdeki aylarda farklı konularda eğitimlere devam edileceği belirtildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, KUTO, Serdar Akdoğan, El Sanatları E-ticareti
Yorumlar
Haber Yazılımı