Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ölü bulundu
Ölü bulundu
Ölmek istedi
Ölmek istedi
Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 17:04 Bu haber 1926 kez okundu
 
Kuşadası değişimi yaşıyor
Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi ekiplerinin, ilçenin kalbi durumundaki Türkmen Mahallesi’nde alt yapı ve üst yapı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğü bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Kuşadası değişimi yaşıyor

Rıdvan Eşin

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, çalışmalar Umut, Özer Türk, Çalıkuşu, Gülistan, İnce ve Mert Sevgi sokakların ardından Bahçe Arası Sokak olmak üzere toplam 8 sokakta devam ediyor.

Kuşadası’nın Kalbi Yeniden Yapılanıyor

Bugün sabah saatlerinde Türkmen Mahallesi’nde süren çalışmaları yerinde denetleyen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, şunları söyledi:

“Türkmen Mahallesi Kuşadası’nın kalbidir. Üzülerek belirtmek isterim ki bu mahallemiz en son 50 yıl önce hizmet almış. Geçtiğimiz 50 yıl içinde bu mahallemize tek bir çivi çakılmamış. Vatandaşlarımızdan gelen isteklerin şikayetlerin hiçbiri dikkate alınmamış. Kısmı olarak yapılan yamaların haricinde hiçbir alt yapısı kalmayan Türkmen mahallemizin tüm alt ve üst yapısını yeniden yapılandırıyoruz.

Kanalizasyon hattı çöken, yağmur suyu drenaj hatları olmayan, içme suyu hatları 40 yıl öncesinden kalan mahallemizde yapılacak çalışmalar ile tüm eski yapıyı yenilemiş olacağız. Yaklaşık 30 bin metrekarelik hat yenileniyor. Sokaklarımızda Aydın Büyükşehir Belediye ekiplerimiz ile beraber çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çalışmalar büyük bir titizlik ve koordine ile yürütülüyor.

Allah Verdiğimiz Sözlerimizi Tutmayı Nasip Etsin

Bizim tek bir önceliğimiz tek bir hedefimiz var Kuşadası’nı yeniden yapılandırmak ve ayağa kaldırmak. Görev turizm sezonunu hemen öncesinde devraldık. Bu nedenle önceliğimiz kısa sürede turizm sezonunu en iyi şekilde değerlendirmekti. Kış sezonu ile birlikte eskimiş yıpranmış, tükenmiş olan Kuşadası alt ve üst yapısına neşter vurma zamanı geldi. Turizm sezonu öncesinde çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımıza ne söz verdiysek yerine getireceğiz. Allah verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmeyi nasip etsin.”

2021’de Gelmesi Planlanan Doğalgaz 2019’da Geliyor

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, altyapı çalışmalarına doğalgaz hattı döşeme işleminin de eklendiğini belirterek, “Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin Türkmen Mahallesi’nde başlattığı çalışmalara doğalgaz altyapısı işi de eklendi. Bölgeye 2021 yılında gelmesi planlanan doğalgaz hattı, bizim çabalarımızla 2019 sonuna çekildi. İlçemize doğalgaz altyapısı döşeyen Enerya şirketinin ekipleri, Büyükşehir Belediyemizin su hattı ile kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarının ardından bölgeye doğalgaz hattı döşeyecekler. Bu sayede bölgede doğalgaz hattı için yeniden bir kazı çalışması yapılmayacak” dedi.

Mahalle Sakinleri Başkan Ömer Günel’e Teşekkür

Türkmen Mahallesi sakinleri, bölgede başlatılan çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, çalışmalara doğalgaz hattı döşeme işleminin de eklenmesinin yerinde bir karar olduğunu ifade etti. Türkmen Mahallesi’nin 50 yıldır hizmet göremediğini belirten sakinler çalışmalardan dolayı Başkan Ömer Günel’e teşekkür etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, CHP
Yorumlar
Haber Yazılımı