Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 13:01 Bu haber 461 kez okundu
 
Kuşadası çözüm istiyor
Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, sezonla birlikte tırmanan sorunları içeren raporu Vali Koçak’a verdi.
TURİZM Haberi
Kuşadası çözüm istiyor

AYDIN- Kuşadası’nın turizm sezonuyla birlikte çözülmeyen ve giderek artan sorunları Aydın'da düzenlenen toplantıya damga vurdu.

Aydın Ticaret Borsası Toplantı Salonunda yapılan toplantıda Yıldız Teknik Üniversitesi yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanan Aydın ilinin ekonomik yapısı, bölgesel gelişme açısından riskleri, fırsatları ve yerel ekonomik dayanıklılığı konusunda bir sunum yapıldı. Toplantıda söz alan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, turizm sezonuyla birlikte Kuşadası’nın sorunlarının acil çözüm beklediğini söyledi. Sorunların çözümü için yetkililerden yardım isteyen Akdoğan, son yıllarda turizm sektöründe ve şehirde yaşanan sıkıntılar nedeniyle tüm ilçenin ekonomisinin olumsuz etkilendiğini belirterek, son günlerde Kuşadası’nda yaşanan problemler olan ana yollar, plajlar, yol çalışmaları, trafik ve yönlendirme tabelaları gibi konu edildiği raporu da yetkililere ileterek, bu sorunların sezonun başladığı şu günlerde mutlaka çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Akdoğan, turizmde genel anlamda yaşanan sıkıntıların çözümü için tanıtıma büyük ağırlık verdiklerini kaydederek, Kuşadası Ticaret Odasının 2016 yılının başından itibaren “Kuşadası Güvercin” isimli sosyal medya hesaplarıyla başlattığı Kuşadası’nın tanıtımına yönelik yapılan faaliyetleri ve bu faaliyetlerin olumlu sonuçlarını aktardı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, KUTO. Serdar Akdoğan, Ömer Faruk Koçak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kuşadası çözüm istiyor
Kuşadası çözüm istiyor
Kuşadası çözüm istiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı