Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Haziran 2019 - Cuma 19:13 Bu haber 1086 kez okundu
 
Kuşadası Belediyesi’nden Karaova açıklaması
Kuşadası Belediye Başkanlığı, Karaova Mahallesi’nde, mahalle sakinlerinin talebi üzerine yol çalışması başlatıldığını, bu çalışma dolayısıyla 4 adet Mezarlık Selvisi’nin kesilmek zorunda kalındığını açıkladı.
GÜNCEL Haberi
Kuşadası Belediyesi’nden Karaova açıklaması

AYDIN- Belediyenin ‘Kamuoyuna” başlıklı açıklamasında, “İlçemiz Karaova Mahallesi 2568 ada 1 parselde, mahalle sakinlerinin yoğun talebi üzerine yol yapım çalışması yapılmaktadır. Yıllar önce planlanan bu bölgede, maalesef, halk arasında Mezarlık Selvisi denilen bazı ağaçlar yolun ortasında kalmış ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmüştür. Ağaçların büyüklüğü ve türü başka yere taşımayı imkansızlaştırmıştır” denildi.

Mezarlık Selvisi ağaçlarının kesimi ve yol çalışması hakkında yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Belediyemizin Park Bahçe Müdürlüğü konu ile ilgili 24.05.2019 tarihinde 13207 sayılı yazı ile ağaçların durumunu Orman İşletme Şefliği’ne sormuştur. Orman İşletme Şefliği’nden gelen görüş doğrultusunda 27520816-265.01-E.1061042 sayılı izin belgesi ile araç ve yaya trafiğini engelleyen 4 (dört) adet Mezarlık Selvisi kesilmiştir.

Araç ve yaya trafiğini tehlikeye sokan bu ağaçların yerine uygun iklimde gerekli ağaçlandırma ve peyzaj çalışması en kısa sürede yapılacaktır.

Olası bir trafik kazasında can ve mal kaybına yol açabilecek bir neden ile kesilen 4 (dört) adet Mezarlık Selvisi için hassasiyet gösteren vatandaşlarımızı anlayışla karşılamakla birlikte, olası bir kazaya sebebiyet verilmemesi adına alınmış olan bu kararın gerekçelerini bilgilerinize sunarız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Karaova, Yol çalışması, Mezarlık Selvisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı