Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 09:41 Bu haber 1326 kez okundu
 
Kuşadası Belediyesi’nden fırınlara Ramazan denetimi
Kuşadası Belediyesi, Ramazan Ayı nedeniyle fırınlara yönelik denetimlerini arttırdı.
GÜNCEL Haberi
Kuşadası Belediyesi’nden fırınlara Ramazan denetimi

AYDIN- Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, gıda ürünü satan işletmelere yönelik denetimlerin sıklaşacağını belirterek, işletmelerin halk sağlığı ihlali yapmalarına asla izin vermeyeceklerini kaydetti.

Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, fırınların imalathane bölümlerinin, un depolarının ve üretim malzemelerinin hijyen kurallarına uygunluğu, pide ve ekmeklerin gramajları ile evraklar kontrol edildi. Ekmek fırınları ile başlayan denetimler Ramazan Ayı boyunca devam edecek.

BAŞKAN ÖMER GÜNEL: DENETİMLER SIKLAŞACAK

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gıda ürünü pazarlayan işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştıracağını belirterek, “Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden daha önemli. Hemşerilerimizin sağlığına zarar verecek ürün satan işletme karşısında bizi bulacak. Bu konuda denetimlere başladık. Denetimlerimiz önümüzdeki günlerde daha da sıklaşacak. Önceliği Ramazan Ayı nedeni ile fırınlara verdik. Denetimlerimiz sadece Ramazan Ayı’nda değil sürekli olacak” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Fırın denetimi, Ramazan ayı, Ömer Günel
Yorumlar
Haber Yazılımı