Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 11:57 Bu haber 1889 kez okundu
 
Kros grup yarışmaları Kuşadası’nda yapılacak
Türkiye Okul Sporları Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Kros Gençler (A-B) ve Yıldızlar Grup Yarışmaları Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Kuşadası Adagöl Kros Parkurunda 08 Ocak 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilecek.
SPOR Haberi
Kros grup yarışmaları Kuşadası’nda yapılacak

Rıdvan Eşin

17 İl 88 Takım ve Yaklaşık 400 Sporcu Yarışmalara Katılacak

KUŞADASI - Çarşamba günü saat 10.00’da Kuşadası Adagöl Kros Parkurunda gerçekleştirilecek olan Okul Sporları Gençler (A-B) ve Yıldızlar Kros Grup Yarışmaları kadınlar ve erkekler kategorilerinde 17 ilden 88 takım ve yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla yapılacak. Gruptan derece ile çıkma başarısı gösteren takımlar Okul Sporları Türkiye Kros Şampiyonasına katılma hakkı kazanacaklar.

Gençlerde 47 Takım Mücadele Edecek

Genç erkekler kategorisinde Afyonkarahisar, Ankara (3 Takım), Antalya (2 Takım), Aydın, Burdur, Bursa (2 Takım), Denizli (2 Takım), Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya (2 Takım), Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya (2 Takım) ve Uşak illeri kros takımları mücadele edecek.

Genç kadınlar kategorisinde Afyonkarahisar, Ankara (3 Takım), Antalya (2 Takım), Aydın, Burdur, Bursa (2 Takım), Denizli, Eskişehir, Isparta, İstanbul (2 Takım), İzmir (2 Takım), Konya (2 Takım), Manisa, Muğla ve Uşak illeri kros takımları yarışmalara katılacak.

Yıldızlarda 41 Takım Mücadele Edecek

Yıldız erkekler kategorisinde Afyonkarahisar, Ankara (2 Takım), Antalya, Aydın, Burdur, Bursa (2 Takım), Denizli, Isparta, İstanbul (3 Takım), İzmir, Kocaeli (2 Takım), Manisa, Muğla, Sakarya (2 Takım), Uşak ve Eskişehir kros takımları mücadele edecek.

Yıldız kızlarda ise Afyonkarahisar, Ankara (2 Takım), Antalya, Aydın, Burdur, Bursa (2 Takım), Denizli, Isparta, İstanbul, İzmir, Kocaeli (2 Takım), Manisa, Muğla, Uşak ve Eskişehir (2 Takım) il kros takımları ter dökecek.

Aydın’ı Temsil Edecekler

Kuşadası Adagöl Kros Parkurunda gerçekleştirilecek olan 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Kros Gençler A Grup Yarışmalarında, hem erkekler hem de kadınlar kategorisinde İncirliova Spor Lisesi Aydın’ı temsil edecek.

Yıldız erkekler kategorisinde Şehitler Ortaokulu ve yıldız kızlar kategorisinde Neşetiye Ortaokulu Aydın’ı kros grup yarışmalarında temsil edecekler.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kros grup yarışmalarında Aydın’ı temsil edecek olan okul takımlarına başarılar diledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Kros, Spor
Yorumlar
Haber Yazılımı