Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 18:12 Bu haber 378 kez okundu
 
Köşk’te kurtuluş coşkusu
İlçenin kurtuluşu yarım asırdır aynı heyecanla kutlanıyor
GÜNCEL Haberi
Köşk’te kurtuluş coşkusu

AYDIN- Yunan mezaliminin en şiddetli yaşandığı yerlerden biri olan Aydın’ın Köşk ilçesinde ilçenin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 6 Eylül günü yaklaşık 60 yıldır aynı heyecanla kutlanıyor. Zulmün sembolü haline gelen ve yurdu işgal eden düşmanlar tarafından onlarca kişinin asıldığı Kocaçınarın yanındaki meydanda gerçekleştirilen Kurtuluş Günü etkinlikleri coşku ile gerçekleştirildi. Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı programda şehit ve gaziler rahmet ve minnetle anıldı.

Köşk’ün Düşman işgalinden kurtuluşunu 95. yıl dönümü Köşk Cumhuriyet Meydanı’nda kutlandı. Törene Köşk Kaymakamı Serdar Kaya, Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Karataş, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunumunun ardından halka hitap eden Köşk Belediye Başkanı Rifat Kadri Kılınç, “Çanakkale Ruhu 1915’te nasıl bu aziz millete yeniden başlama birlikteliği aşkını yaşattı ise Köşk’ün kurtuluşu da aynı ruhun zaferi olmuştur. Bizler şehitlerimizin fedakarlıklarıyla kazanılan ve emanetçisi olduğumuz bu vatan topraklarını, kadim medeniyetimizden ilham ve kuvvet alarak milletçe hep birlikte, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz. Kurtuluşunun 95. yılında bu vatan topraklarında yüzlerce şehidi rahmet ve minnetle yad ediyor; Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlük ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, kahraman Kuvayi Milliye Erlerimizi, Efelerimizi, kadını ve erkeğiyle Efe Ruhlu milletimizi,  kahraman gazilerimizi şükran, rahmet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Yöresel halk oyunları gösterilerinin sunulduğu etkinlikte 95 yıl önce yaşanan zulmü anlatan şiirler de okundu. Törende 6 Eylül Okulu öğrencisi Hatice Yağız’ın okuduğu ‘Vatan’ şiiri ise herkesi duygulandırdı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Köşk, Kurtuluş coşkusu, Rıfat Kadri Kılınç, Serdar Kaya
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Köşk’te kurtuluş coşkusu
Köşk’te kurtuluş coşkusu
Köşk’te kurtuluş coşkusu
Köşk’te kurtuluş coşkusu
Köşk’te kurtuluş coşkusu
Yorumlar
Haber Yazılımı