Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 12:55 Bu haber 629 kez okundu
 
Köşk’te altyapı dönüşümü sürüyor
Sağlıklı ve sorunsuz içme suyu projesi kapsamında il genelinde ciddi yatırımlara imza attığını belirten Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüğünü bildirdi.
GÜNCEL Haberi
Köşk’te altyapı dönüşümü sürüyor

AYDIN- ASKİ, son olarak Köşk ilçesinin en işlek güzergâhlarından birisi olan Gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde içme suyu sorununu çözme adına çalışma başlattığını açıkladı.

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ALTYAPI YENİLENDİ

ASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ASKİ ekiplerince yürütülen faaliyetler kapsamında, ilk olarak caddeye su sağlayan içme suyu depo ve pompa hatları yenilendi. Yaklaşık 3 bin metrelik isale hat çalışmalarını tamamlayan ekipler, çalışmanın ikinci etabı olan şebeke ve abone bağlantılarını yenileme çalışmalarında ise sona yaklaştı. Bu kapsamda da 3500 metre şebeke hattı yenilenerek, insan sağlığına uygun olmayan atıl durumdaki asbest ve çürümüş borular sağlıklı ve uzun ömürlü polietilen borularla değiştiriliyor. Çalışmalar tamamlandığında 6 bin 500 metre hat yenilenmiş olacak.

SAĞLIKLI SU, SORUNSUZ İÇME SUYU

Geçmişten gelen birçok önemli altyapı sorununa sahip Köşk’te gerçekleşen içme suyu çalışması ile cadde üzerindeki eski hatlar yenilenerek, sık yaşanan içme suyu sorunlarının önüne geçildi. Öte yandan ASKİ, yapımını gerçekleştirdiği yeni hat ile su kayıp ve kaçakları ciddi oranda önleyerek doğal rezervi korumayı hedefliyor.

ASKİ’DEN YAĞMUR SUYU SORUNUNA DA ÇÖZÜM GELDİ

ASKİ, Gazi Mustafa Kemal Caddesi üzerinde yapımını sürdürdüğü içme suyu çalışması ile eş zamanlı olarak yağmur suyu çalışması da başlattı. Okul yolu olarak da bilinen caddenin aşırı yağışlarda yaşadığı yağmur suyu sorununu çözmek için hemzemin geçit ile olan bağlantı noktasında 300 metrelik yağmur suyu hattı yapılıyor. Çalışmalar hızla sürerken kısa zamanda tamamlanması planlanıyor.

VATANDAŞLARDAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

ASKİ Genel Müdürlüğünce yürütülen içme suyu ve yağmur suyu çalışmalarını takip eden vatandaşların Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve ASKİ personellerine teşekkür ettikleri. memnuniyetlerini dile getirdikleri ifade edildi. Aynı güzergâhı okul yolu olarak kullanan üniversite öğrencilerinin ise, aşırı yağışlarda okullarına sorunsuz gidip gelecekleri için yağmur suyu çalışmalarından dolayı iyi dileklerde bulunarak teşekkür ettikleri vurgulandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Köşk, ASKİ, Altyapı, Altyapı yenileme, Özlem Çerçioğlu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Köşk’te altyapı dönüşümü sürüyor
Köşk’te altyapı dönüşümü sürüyor
Köşk’te altyapı dönüşümü sürüyor
Köşk’te altyapı dönüşümü sürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı