Haber Detayı
20 Mart 2017 - Pazartesi 12:42 Bu haber 550 kez okundu
 
Koçarlı’da öğrenciler şehit ailesini ziyaret etti
Koçarlı Satılar Şehit Er Mustafa Aydın İlk-Ortaokulu öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında şehitliği ve şehit ailesini ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Koçarlı’da öğrenciler şehit ailesini ziyaret etti

AYDIN- 18 Mart Çanakkale Zaferi‘nin 102. yıldönümünde öğretmen Mücahit Yelken tarafından hazırlanan program okulda yapılan törenle başladı. Tarihin en büyük ve en kanlı savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale’de kazanılan zaferi ve önemini anlatan konuşma, film, oratoryo, türkü ve şiirlerden sonra bir grup öğrenci ile şehitliğe gidildi.

Şehitlikte Okul Müdürü Mehmet Orhan, okulun şehit Mustafa Aydın’ın adını taşımasının gururunu yaşadıklarını belirterek kutsal vatan topraklarında nice kahramanlık destanlarının yaşandığını, Mustafa Aydın’ın da bu destanlardan birini yazdığını söyledi. Aynı ruh ve inançla huzurumuz ve bağımsızlığımız için vatanın farklı köşelerinde farklı zamanlarda canlarını feda eden şehitlere çok şey borçlu olduğumuzu sözlerine ekledi.

Daha sonra şehidin evine yapılan ziyarette konuklar şehit babası Turgut Aydın ile annesi Emir Ayşe Aydın tarafından karşılandı. Turgut Aydın oğlunun nasıl şehit olduğunu anlattı. Öğretmen Mücahit Yelken tarafından okunan Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” şiiri ile duygulu anlar yaşandı. Öğrenciler öğleden sonra Çanakkale ile ilgili bir sinema filmi izlediler.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Koçarlı, Çanakkale Zaferi yıldönümü
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Koçarlı’da öğrenciler şehit ailesini ziyaret etti
Koçarlı’da öğrenciler şehit ailesini ziyaret etti
Yorumlar
Haber Yazılımı