Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
03 Ocak 2015 - Cumartesi 11:24 Bu haber 1250 kez okundu
 
Koçarlı okuyacak
Koçarlı Okuyor Projesi ile Koçarlı’da türlü okuma etkinlikleri yapılacak.
EĞİTİM Haberi
Koçarlı okuyacak

Rıdvan Eşin

Koçarlı Okuyor Projesi ile Koçarlı’da türlü okuma etkinlikleri yapılacak.

Anne ve babalar çocuklarıyla kitap okuyarak yarışacak. Kitap okuma yarışması için başvurular 09 Ocak 2014 tarihinde son bulacak.Proje koordinatörleri Halil Hulusi Ertuğrul ve Mehmet Orhan’ın koordinesinde 17 Şubat 2015 Salı günü ilk etkinlik Koçarlı’da Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.30’da Koçarlı halkı, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu görevlileri, öğretmenler, öğrenciler ve anne babalara yönelik kitap okuma etkinliği ile başlayacak. On beş dakika sürecek olan bu etkinlikte Düşünce Eylem ve Koordinasyon Ekibi (DEKE) üyeleri Şube Müdürü Osman Arıkoğlu başkanlığında hazır bulunacaklar. Kitap okuma etkinliğine Koçarlı Kaymakamı Mehmet Sülün ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Dirik’in de katılması bekleniyor.

Aynı gün saat 12.00’de Cumhuriyet Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’nde öğrenci ve velilere yönelik kitap okuma yarışması yapılacak. Önceden belirlenen kitapları okumuş olan veliler ve öğrencilere okudukları kitaplardan sorular sorulacak. Yarışma veliler, ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere dört kategoride yapılacak olup birinci olanlar küçük altın, ikinciler gram altın ve üçüncü olanlar ise kol saati ile ödüllendirilecek.

Ayrıca katılımcıların tümüne değişik armağanlar verilecek.Projenin kitaba olan ilgiyi artırmak, okuma alışkanlığı kazandırmak ve değerler eğitimi kapsamında bazı değerleri vermek, örnek kişileri tanıtmak ve örnek davranışları göstermek, çocuk ve ergen psikolojisi hakkında bilgilendirmek gibi amaçlarla ortaya konduğu belirtildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Koçarlı okuyacak
Yorumlar
Haber Yazılımı