Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 14:45 Bu haber 413 kez okundu
 
Koçarlı Esentepe bol suya kavuştu
Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü il genelinde içmesuyu yeterliliğinin sağlanması için yoğun çalışma programı uyguladığı, son olarak Koçarlı ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi’nde kaynak suyu canlandırma ve sondaj çalışması yapan ekiplerin halka uzun yıllar yetecek miktarda içme suyu sağlayacağı bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Koçarlı Esentepe bol suya kavuştu

AYDIN- Esentepe Mahallesi Muhtarı Ali Karaoğlu, “içme suyumuz bize yeter de artar da. Allah razı olsun” dedi.

GPRS OTOMASYON SİSTEMİ İLE TAKİBİ

ASKİ Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, mahallenin içme suyu deposu ile kaynak pompaları arasında kurulan GPRS otomasyon sistemi ile suyun seviyesini kontrol altında tutan ASKİ, bu teknoloji sayesinde depoda bulunan içme suyu belirli bir seviyeye indiği anda otomatik su aktarıyor, su seviyesi istenilen seviyeye geldiğinde ise pompaları devre dışı bırakabiliyor. Kaynak sularının yaz aylarında azalması ihtimalini de değerlendiren ekipler, eski bir sondajı aktifleştirdi. Bununla yetinmeyip yeni sondaj kuyusu açan ASKİ, ihtiyaç duyulması halinde kuyudan elde edilen içme suyunu da depoya aktaracak. Öte yandan mahallede bulunan ve çalışmayan içme suyu paket arıtma tesisi revizyon uygulandıktan sonra tam kapasite çalışır hale getirildi ve halkın hizmetine sunuldu.

YAĞMURSUYU SORUNLARI GİDERİLDİ

Mahallede içme suyu alanında yapılan yatırımlar aralıksız devam ederken yağmur suyu ve pis su hat çalışmalarında da önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Okul yolu güzergâhında yağmur suyu hat çalışması yapılarak, öğrencilerin aşırı yağışlarda yaşadığı çileye son verildi.

“SU DEPOMUZDAN TAŞIYOR”

Esentepe Muhtarı Ali Karaoğlu, mahallelerinde yapılan ASKİ çalışmaları ile ilgili kısa bir değerlendirme yaptı. İçme suyu sorunlarının giderildiğine, hatta su fazlalığından taşma noktasına gelindiğine değinen Muhtar Karaoğlu “Allah razı olsun. ASKİ ekipleri köyümüzde kaynak sularının bakımlarını yaptı. Şimdi depomuz taşıyor. İlave kuyumuz da çakıldı. Önümüzdeki yaz su sıkıntısı çekmeyeceğiz inşallah. Özlem Başkan’dan Allah razı olsun” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Koçarlı, Esentepe, ASKİ, İçme suyu, Ali Karaoğlu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Koçarlı Esentepe bol suya kavuştu
Yorumlar
Haber Yazılımı