Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 19:09 Bu haber 2714 kez okundu
 
Koçarlı Çulhalar'da su sevinci
Uzun yıllardır susuzluk çeken Koçarlı'nın Çulhalar Pınarcık Mahallesi'nde su sevinci yaşanıyor.
GÜNCEL Haberi
Koçarlı Çulhalar'da su sevinci

Bilgi Koleji

AYDIN- Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ASKİ) yaptığı çalışmalarla 6 bin 100 metre içme suyu hattı çekilen mahallede çeşmelerden su akmaya başladı.

Mahallede çeşmelerden suyun akmasına en fazla sevinen ise mahalleli kadınlar oldu. Uzun yıllardır taşıma suyla hayatlarını sürdürdüklerini söyleyen mahalleli kadınlar, "Bir kadının yaşadığı sıkıntıları ancak bir kadın anlar. Başkan Çerçioğlu'na bizim sıkıntılarımızı anladığı ve isteğimizi yerine getirdiği için çok teşekkür ederiz. Çeşmelerimizden 24 saat su akmaya başladı" diye konuştular.

Çulhalar Mahallesi Muhtarı Bilgin Sözen, "Yıllardır 1 metre borusu olmayan yere 6 bin 100 metre içme suyu hattı döşendi. Şebekesi yapılan, suya kavuşan Pınarcık adına başkan Çerçioğlu'na çok teşekkür ediyorum" diye konuşurken, ASKİ tarafından yayla evlerinden oluşan mahalleye su deposu yapıldı ve otomasyon sistemi takıldı.

Yüksekte olan evlerinde tesisat olmasına rağmen yıllardır çeşmelerinden su akmadığını söyleyen Keziban  İsmail Özen çifti ise, evlerine su gelmesinin mutluluğunu yaşıyorlar. Keziban Özen, "12 yıldır burada oturuyoruz, 12 yıldır da susuzluk çekiyorduk. Allah Topuklu Efemizden razı olsun, suyumuzu getirdi, bizi çok mutlu etti" dedi.

Mahalleliler, suyu tarım sulama amaçlı kullanacakları için de ayrıca mutlular. Meyve ve sebzelerini sulayacakları için verimlerinin de artacağını söyleyen mahalleliler bunun da bütçelerine ayrıca katkı olduğunu söylüyorlar.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise, gece gündüz çalışarak Aydın'da susuz mahalle bırakmadıklarını söyledi. Başkan Çerçioğlu, "Göreve başlarken Aydın'da susuz mahalle bırakmayacağımızı söylemiştik. Ne mutlu bize ki bu sözümüzü yerine getirdik ve vatandaşlarımızı susuz bırakmadık. Çulhalar'da yaşayan vatandaşlarımızı da suyla buluşturduğumuz için çok mutluyuz. Suyu sağlıkla kullansınlar" diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Koçarlı, ASKİ, Su sevinci, Bilgin Sözen, Keziban Özen
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Koçarlı Çulhalar'da su sevinci
Koçarlı Çulhalar'da su sevinci
Yorumlar
Haber Yazılımı