Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 14:27 Bu haber 681 kez okundu
 
Kişi başına düşen elektrik tüketimi 2855 kwh oldu
Son veriler incelendiğinde, Türkiye’de kişi başına düşen elektrik tüketimi 2 bin 855 kWh olarak görülürken, bu rakamın Kanada’da 15 bin 546 kWh olduğu saptandı.
GENEL Haberi
Kişi başına düşen elektrik tüketimi 2855 kwh oldu

AYDIN- Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, elektrik tüketimi ile alakalı yapılan araştırma verilerini inceledi. Ajans Press’in World Bank verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de, kişi başına düşen elektrik tüketiminin 2 bin 855 kWh olarak görüldü.

Bu rakam en yüksek Kanada’da saptanırken, burada kişi başına düşen elektrik tüketim miktarının 15 bin 546 kWh olduğu kaydedildi. Kanada’dan sonra ABD ikinci sırada gelirken, elektrik tüketim miktarının 12 bin 994 kWh olduğu belirlendi. Avustralya’da ise, kişi başına düşe elektrik tüketim miktarı 10 bin 71 kWh olurken, Nijerya’nın 144 kWh tüketim miktarıyla listenin son sırasında yer aldığı belirlendi.

PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2016 yılından bugüne “elektrik” başlığı altında 361 bin 713 haber çıkışı tespit edilirken, son yıllarda elektrik tüketim fiyatlarının artışı meydanında gündeminde yer aldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Elektrik tüketimi, Elektrik, World Bank
Yorumlar
Haber Yazılımı