301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 12:19 Bu haber 788 kez okundu
 
Kırçiçeği'nin kumbarası çocuklara umut oldu
Kırçiçeği'nin, doğduğu topraklar Aydın Karacasu'ya yaptırdığı Kırçiçeği Anadolu Lisesi'nin öğrencileri tarafından başlatılan Kitap Kumbarası, çocuklar için umut oldu.
EĞİTİM Haberi
Kırçiçeği'nin kumbarası çocuklara umut oldu

AYDIN- Proje kapsamında toplanan kitaplar, Karacasu'daki köy okulları öğrencilerine teslim edildi. Kırçiçeği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal İpbaş'ın öğrencilerle buluşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Kendisinin de okuduğu sıralarda öğrencilerle bir araya gelen İpbaş, “Bizler bu köylerde imkansızlıklar içinde okuduk. Azmettik ve şimdi başardık. Geleceğin nesilleri için kendi köklerimizin var olduğu toprağa destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Aydın Karacasu'daki Kırçiçeği Anadolu Lisesi öğrencileri Aylin Olgaç, İrem Çoban, Mehmet Ali Çetin, Mert Emre Tuluy'un öğretmenleri Kayhan Eş ile birlikte 6 ay önce başlattığı “Kitap Kumbarası” projesine, Kırçiçeği destek verdi. Hazırlanan özel kitap kumbaraları Kırçiçeği Restoranları ve Karacasu'nun çeşitli yerlerine konuldu. Köy okullarındaki çocuklar için hayata geçirilen projeye, Kırçiçeği lezzet aşıkları büyük ilgi gösterdi. Kısa sürede binin üzerinde kitap toplandı.

ÖĞRENCİLER KİTAPLA BULUŞTU

Kitapların teslimi için düzenlene törende, köy okullarındaki çocukların mutluluğu yüzlerinden okundu.  Kırçiçeği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal İpbaş, Genel Müdür Meryem Dilşad İpbaş, Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş'in de aralarında bulunduğu ekip, kumbaradaki kitapları köy okulları Ataeymir Ortaokulu ile Ataeymir ve Palamutçuk ilkokulu öğrencilerine kendi elleriyle teslim etti.

OKUL SIRASINDA

Kendisi de Palamutçuk İlkokulu ve Ataeymir Ortaokulu'nda okuyan Kırçiçeği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal İpbaş, öğrencilerle buluşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Kendisinin de okuduğu sıralarda öğrencilerle buluşan İpbaş, “Bizler de bu köylerde imkansızlıklar içinde okuduk. Azmettik ve şimdi başardık. Onlara okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Geleceğin nesilleri için kendi köklerimizin var olduğu toprağa destek olmaya devam edeceğiz" dedi. İpbaş, öğrencilerle birlikte kitap okudu.

DESTEK YAĞDI

Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş ise çocuklarla neşeli dakikalar geçirdi. Öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan İpbaş, “Bol bol okuyun” tavsiyesinde bulundu. İpbaş, “Bu kitaplar size 5 farklı şehirden ulaştırıldı. Abileriniz ablalarınız onları titizlikle ayıkladı ve sizlerin okuyabilmeniz için, okul kütüphanelerinize teslim etmek üzere getirdik. Umarım sizler de gelecekte çok başarılı öğrenciler olacak ve daha iyi yerlere geleceksiniz. Burası babamın okuduğu okul. Sizleri görünce çok duygulandım” dedi.

Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş ise yapılan kampanya nedeniyle Kırçiçeği ve öğrencilere teşekkür etti. Güneş, “Kaymakamlığımızın düzenlediği ‘Kitap okunur her yerde’ kampanyasının yapıldığı bugünlerde getirilen kitaplar bizleri daha da heyacanlandırdı. Çocuklarımızın çok okuyarak ilimize, ilçemize dünyamıza faydalı olsun diye yapılan bu kampanyayı destekliyor çok teşekkür ediyorum” dedi. Proje Koordinatörü Kayhan Eş ise, “Kırçiçeği'nin desteğiyle yerleştirilen kumbaralardan gelen kitaplar ve projeye olan yoğun destek bizi çok sevindirdi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin kitapla buluşmasından çok mutlu olduk” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Karacasu, Kırçiçeği, Kemal İpbaş, Meryem Dilşad İpbaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kırçiçeği'nin kumbarası çocuklara umut oldu
Kırçiçeği'nin kumbarası çocuklara umut oldu
Kırçiçeği'nin kumbarası çocuklara umut oldu
Kırçiçeği'nin kumbarası çocuklara umut oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı