Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 16:07 Bu haber 1362 kez okundu
 
Kılınç, Vatandaşın Mevlid Kandilini Kutladı
“ O, bizim için her şeyiyle örnektir. Baba olarak örnektir, eş olarak örnektir, öğretici olarak örnektir ve yönetici olarak örnektir".
SİYASET Haberi
Kılınç, Vatandaşın Mevlid Kandilini Kutladı

Rıdvan Eşin

Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadire Kılınç,  Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın (S.A.V) dünyaya gelişinin 1444'üncü yıl dönümünü nedeniyle yayınladığı mesajında başta Köşk Halkı olmak üzere tüm Aydınlıların, Vatandaşların ve Müslüman Âlemin Mevlit Kandilini kutladı.

Yayınladığı Mesajında, Hazreti Muhammed (S.A.V) ile gelen vahiy ışığının gönülleri aydınlattığını belirten Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, ,"Bu vahiy ışığının bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesini, vatanımız, milletimiz, gönül coğrafyamız ve topyekun yeryüzü ahalisi için Mevlit Kandil’inin barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim'de "Size öyle bir Peygamber gelmiştir ki sıkıntıya uğramanız ona ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatli ve merhametlidir" denildiğini hatırlatan Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, "O'nun örnekliği ahlaki vasıflarının tüm özelliklerini alabilmek ve bunları hikmetine uygun yaşayabilmektir. Hazreti Peygamber'in her davranışı bize bir hikmeti öğretir. Bu hikmetlere dayalı yaşama ölçütleri ancak bizi bir adım daha O'na ve O'nun sünnetine yaklaştırmış olur. O, bizim için her şeyiyle örnektir. Baba olarak örnektir, eş olarak örnektir, öğretici olarak örnektir ve yönetici olarak örnektir" şeklindeki görüşlerini paylaştı.

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Kılınç,, Vatandaşın, Mevlid, Kandilini, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı