JESDER Cumhuriyet
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
15 Nisan 2020 - Çarşamba 21:59 Bu haber 3136 kez okundu
 
Keyifli TV Deneyimlerinize Uydu Alıcısı
Her bütçeye uygun, farklı teknolojileri barındıran uydu alıcılarını tek adres Akrep web sitesinde bulabilirsiniz.
TEKNOLOJİ Haberi
Keyifli TV Deneyimlerinize Uydu Alıcısı

Rıdvan Eşin

Uydu alıcısı; uydulardan aldığı görüntüleri yeryüzüne ileten cihazlardır. Bu cihazlar mikrodalga sinyalleri LNB sayesinde uydu alıcısına ulaştırır. Sonrasında ise sinyaller işlenir ve görüntüye dönüşür. Uydu alıcıları farklı görüntüleri çeviren cihazlardır.  İlk olarak üretilen uydu alıcılar analog uydu alıcıları olarak karşımıza çıkar. Daha sonra teknolojinin gelişmesine paralel olarak dijital uydu alıcıları karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ise en sık dijital HD uydu alıcıları tercih edilmektedir.

Uydu alıcıları farklı özellikler barındırır. Her türlü görüntü ihtiyacınızı gidermek ve farklı uydu yayınlarını izleyebilmek için bir uydu alıcısı kullanmalısınız. Bazı alıcılar bir çanak antenle kullanılırken bazıları da merkez çanaktan çektikleri bir görüntüyü sizlere sunarlar. İzlemek istediğiniz kanallara göre özel olarak üretilmiş uydu alıcılarını akrep.com’da bulabilirsiniz.

Uydu Alıcısı Türleri

Uydu alıcıları günümüzde iki farklı şekilde satışa sunulmaktadır. Her iki tür alıcının farklı özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcılar öncelikle aradıkları ürünlerin özelliklerine belirleyerek ihtiyaçlarını karşılayacak bir uydu alıcısı seçebilirler.  Satın alabileceğiniz uydu alıcısı türleri HD ve SD alıcılar olarak karşımıza çıkar.

SD uydu alıcıları standart yayınları almanızı sağlayan cihazlardır. Yani merkez çanak üzerinden özel olarak ücretsiz yayın yapan kanalları almanızı sağlayan cihazlardır. Burada standart yayın içine girebilecek tüm kanalları alabilirsiniz. Bu kanalları alabilmek için alıcıyı merkez çanağa bağlamanız yeterli olacaktır. Neredeyse tüm televizyonlarda bu uydu alıcılarını kullanabilirsiniz.

HD uydu alıcısı çok daha teknolojik özelliklere sahip ürünlerdir. Bu ürünlerde yüksek çözünürlükte yayın almanız mümkündür. HD ya da 4K denen en gerçekçi görüntüleri bu uyu alıcıları sayesinde alabilirsiniz. Bu uydu alıcılarını kullanarak yüksek çözünürlükte yayınları almanız için televizyonunuzun da bu yayınlar için uygun olması gerekir.  Bu cihazları da ister merkez antene bağlayabilir isterseniz de ayrı bir çanak anten kullanabilirsiniz. Televizyonunuza uygun, istediğiniz özelliklere sahip bir uydu alıcısı satın almak için Akrep.com’da yer alan farklı markaları ve ürünleri listeleyebilirsiniz.

Uydu Alıcısı Nasıl Seçilir?

Televizyonlarda yaşanan gelişmelerle birlikte uydu alıcıları da hızlı bir değişim yaşadı. Artık analog yayınlar neredeyse tamamen ortadan kalkmaya başladı ve dijital yayınlar yaygınlaştı. Dijital yayınlarla birlikte HD ve 4K gibi farklı teknolojiler de hayatımıza girdi. Ayrıca son dönemlerde internet üzerinden yayın yapan IP TV teknoloji de yaygınlaşmaya başladı. Uydu alıcısı seçmek için öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve ihtiyacınızı karşılayacak özelliklere sahip bir cihaz satın almalısınız.

Uydu alıcısı seçiminde öncelikle yazılım güncellemeleri dikkate alınmalıdır. Yazılım desteği cihazınızın uzun süre güncel kalmasını sağlar. Böylece yayınları izlemede sorun yaşamazsınız. Ayrıca cihazın markasının sizlere sağladığı satış sonrası destek de önemlidir. Ayrıca akıllı bir televizyonunuz varsa akıllı özellikleri destekleyen bir ürün tercih etmeniz gerekecektir. Her bütçeye uygun, farklı teknolojileri barındıran uydu alıcılarını Akrep web sitesinden sepetinize ekleyebilirsiniz.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Teknoloji, uydu alıcısı, Akrep Web sitesi, uygun fiyaz
Yorumlar
Haber Yazılımı