Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 10:24 Bu haber 1780 kez okundu
 
Kendirlioğlu, Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı
Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı
GÜNCEL Haberi
Kendirlioğlu, Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı

AYDIN - Efeler Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, 14 Mayıs Çiftçiler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. İçinde bulunduğu coğrafya itibari ile Türkiye’nin harika bir yere sahip olduğunu belirten Kendirlioğlu, “Ekim ve dikim dönemi yaşadığımız, çiftçinin toprakla buluştuğu ve kaynaştığı bu özel günümüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nün çiftçilik mesleğine ve sorunlarına tüm dünyada farkındalık oluşturmak amacıyla kutlandığına değinen başkan Kendirlioğlu, “Bu günde, gerçekleştirilecek çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yaparak, insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda maddeleri üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin, toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması, tarımın dolayısıyla çiftçilik mesleğinin sorunlarına çare bulunabilmesi kısacası sorunlarımızı anlatabilmemiz için çok önemli bir gün. Biz de mesleki sorunlara kamuoyunun dikkat çekmesi için önem gösteriyoruz“ ifadelerini kullandı.

Açıklamasının son bölümünde çiftçiye ve çiftçi kuruluşlarına güvenilmesi gerektiğini belirten Mehmet Kendirlioğlu, “İster politikacı, ister sade bir vatandaş olarak, gıda güvenliğimiz ve geleceğimiz için çiftçimize ve çiftçi kuruluşlarına güvenelim. Bu ülkenin kendi kaynaklarıyla yarınlara taşınacağını, sosyal refaha ulaşacağını ve kalkınacağını unutmayalım. Bu vesileyle tüm Aydın ve ülke çiftçisinin bu özel günlerini kutlar, alın terlerinin karşılığını almasını dilerim” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Mehmet Kendirlioğlu, Dünya Çiftçiler Günü
Yorumlar
Haber Yazılımı