Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 13:22 Bu haber 1030 kez okundu
 
Kavaklı, ‘Yaşayarak Öğrenme Projesi’ ile yol alıyor
Aydın’da 4 yıl önce eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan ve çeşitli dallarda dereceler alan Özel Kavaklı Anadolu Lisesi’nin, ‘Yaşayarak yerinde öğrenme’ projesi ile gençleri yaşamın her alanında hayata hazırladığı bildirildi.
EĞİTİM Haberi
Kavaklı, ‘Yaşayarak Öğrenme Projesi’ ile yol alıyor

Bilgi Koleji

AYDIN- 2014 /2015 eğitim öğretim döneminde “Dünya Vatandaşı Yetiştirmek” parolasıyla yola çıktıklarını belirten Özel Kavaklı Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Çokay, farklı olmak için fark oluşturan çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Eğitim sadece okulda değil hayatın her alanında devam etmelidir. Bu nedenle öğrencilerimizin hayatın ve sahip olduklarının kıymetini bilmesi için çeşitli aktivitelerle dersleri işliyoruz. Bunun da en etkili sistemi yaşayarak öğrenme sistemidir” dedi.

Okul olarak ‘yaşayarak yerinde öğrenme’ programları ile öğrencileri hayata hazırladıklarını belirten Okul Müdürü Çokay, “Buradaki temel felsefe öğrenmenin yeri ve zamanının olmadığıdır. Yaşayarak ve yerinde öğrenmenin daha etkili olduğudur. Genel anlamda açık alan eğitimlerinde görsel öğrenme stilini ön plana çıkarıp kalıcı bir bilgi oluşturmak farkındalık oluşturmak açısından faydalı olmaktadır” diyerek bu sistemle eğitimi sadece okul içinde değil hayatın her alanında gerçekleştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Özel Kavaklı Anadolu Lisesi’nin kurulduğu 2014 yılından itibaren izlediği eğitim öğretim programları ile akademik ve sosyal başarıyı üst seviyelere çıkardığını kaydeden Çokay, “Bireyin başarısını sadece okul dersleri ve notlarla değil hayata bakış açısı ile de ölçüyoruz. Özel Kavaklı Anadolu Lisesi öğrencileri yıl içinde 25 saatlik bir sosyal hizmet projesine katılmak zorundadırlar. Öğrencilerimiz sosyal sorumluluk hakkında bilgilendirme, tecrübe ve sosyal sorumluluğu davranışa dönüştürmeleri konusunda gerekli eğitimi alıyor. Amacımız sosyal projeleri bir daha keyifli hale getirmektir. Dönem içerisinde yaptığımız SHP (Sosyal Hizmet Programı) çalışmaları öğrencilerin kişilik gelişimine olumlu etkileri olmaktadır. Bu nedenle okul olarak yaşayarak öğrenme modeli ve projesi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Özel Kavaklı Anadolu Lisesi, Süleyman Çokay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kavaklı, ‘Yaşayarak Öğrenme Projesi’ ile yol alıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı