Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
08 Ocak 2015 - Perşembe 10:46 Bu haber 1638 kez okundu
 
Karaer; 2015 Mücadele yılımız olacak
Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, 2015 yılında ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması için mücadele edeceklerini belirtti.
EKONOMİ Haberi
Karaer; 2015 Mücadele yılımız olacak

Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, 2015 yılında ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması için mücadele edeceklerini belirtti.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in 2014 yılında kamu çalışanları adına önemli kazanımlar elde ettiğini kaydeden Baki Karaer, “Üyelerimizdenn aldığımız güç ve destekle, Allah’ın izniyle şimdiye kadar başaramadığımız bir şey olmadı. Toplu sözleşmeyi memur sendikacılığına kazandırdık, başörtüsü yasağı garabetine son verdik, milli iradeden yana olduk. Darbelere ve darbecilere ortak aklın sesi olarak ‘dur’ dedik. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına sayısız kazanım elde ettik. Bunları elbette yeterli görmüyoruz. Taleplerimiz kazanıma dönüşene kadar, mücadelemize devem edeceğiz.Hepinizin hatırlayacağı üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Büyük Türkiye Buluşmamız’da misafir etmiş ve talepleri sizlerin huzurunda dile getirmiştik. O tarihteki buluşmaya Başbakan olarak katılan Sayın Erdoğan da, lisans tamamlama, yıpranma payı ve kreş konusunda söz vermişti. Hamdolsun, lisans tamamlama kanunlaştı, teknik kısımları üzerinde çalışılıyor, en kısa zamanda hayata geçecek. Yıpranma payı konusunda, Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordineli bir şekilde çalışıyor. Bütün sağlık çalışanlarımızın yıpranma payı alması için çalışmalarımız sürüyor. Kreşle ilgili genelge de Eylül’de yayınlanmıştı” dedi.Sorumlu sendikacılık anlayışıyla önümüzdeki yıl içerisinde de mücadeleye davam edeceklerini kaydeden Karaer, “2015; adaletsiz performans sisteminin değişmesi, adaletli ve hakkaniyetli bir ek ödeme sisteminin hayata geçmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve yıpranma payının hayata geçmesinin mücadele yılı olacak. Bunun yanı sıra elde ettiğimiz hakların daha geliştirilmesi, sözleşmeli çalışan kardeşlerimizin kadroya alınması, ilgili bakanlıklarda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının yapılması için çalışacağız. Bütün bunların yanı sıra sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına dikkat çeken çok sayıda araştırma yaptık. Bunların en sonuncusu ise Sağlık Okuryazarlığı Araştırması. Türkiye’de bir ilk olan araştırmamız, sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliği ve sağlık bilincinin artırılmasına ciddi katkı yapacak” şeklinde konuştu.

“SÖZLERİMİZİN HEPSİNİ TUTTUK”

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in şimdiye kadar verdiği sözlerin hepsini tuttuğuna işaret eden Karaer, şöyle konuştu: “Hayal bile edilemeyecekleri kazanıma dönüştürdük. Bundan sonra da sizlerden aldığımız güçle, hiç durmadan Yeniden Büyük Türkiye idealine yürüyeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye; daha özgür, daha demokrat, çalışanların haklarını aldığı, yaşam standardının yükseldiği, bölgesinde lider ve sözü dinlenen bir ülke olacak. Yeniden Büyük Türkiye; sorunlarından arınmış, çözüm sürecini başarıyla sonuçlandırmış, bütün bunları sivil, demokrat, vatandaşı tanımlamak yerine vatandaşını olduğu gibi tanıyan, bütün inançların güvencesi olan Yeni Anayasa ile taçlandırmış Türkiye. Ülkemize, milletimize ve insanlığa hizmet yolunda bir yılı geride bıraktık. Bu hizmet yolculuğunda değişen sadece yılın ismi olacak. Biz yine 20 yıldır Memur-Sen ve Sağlık-Sen şemsiyesi altında gerçekleştirdiğimiz hizmet yolculuğunu daha büyük adım ve azimle sürdürmeye devam edeceğiz”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Karaer, Memur-Sen, Sağlık-Sen
Yorumlar
Haber Yazılımı