Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 13:57 Bu haber 842 kez okundu
 
Karacasu Kaymakamlığı yardımlarını sürdürüyor
Aydın’ın Karacasu İlçesi Küçükdağlı Mahallesi’nde ikamet eden ve diyabet hastalığından dolayı ayak parmağı kesilen Süleyman Urfa’ya Karacasu Kaymakamlığı tarafından tekerlekli sandalye ve çekyat hediye edildi.
GÜNCEL Haberi
Karacasu Kaymakamlığı yardımlarını sürdürüyor

Bilgi Koleji

AYDIN - Şeker hastalığına bağlı ayak parmakları kesilen 64 yaşındaki Süleyman Urfa’nın, Denizli’de yaşayan kızı Bedriye Vatandaş, babası için Karacasu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) başvurdu. Yürüyemeyen babası için tekerlekli sandalye ve çekyat isteyen Vatandaş’ın talebi kabul edildi.

Talep üzerine Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, SYDV Müdürü Mustafa Geçmez ve Küçükdağlı Mahallesi Muhtarı Muhammet Nasır aileyi evinde ziyaret etti. Geçmiş olsun dileklerini ileten heyet, tekerlekli sandalye ve çekyatı teslim etti.

Süleyman Urfa’nın kızı Bedriye Vatandaş, “Babamın durumu ciddi. Kangrenden dolayı bacağı dizinden kesilecekti. Bunu kabul etmeyince ayak parmakları kesildi. Enfeksiyon kapmaması için yere basmaması ve yürümemesi gerek. Maddi durumumuz iyi olmadığı için tekerlekli sandalye alamadık. Son çare olarak kaymakamlığa başvuru yaptım. Sağ olsunlar talebimiz kabul edildi ve babamın sorunu ortadan kalktı” dedi.

Kaymakam Soley ve beraberindekilere teşekkür eden Süleyman Urfa, “Allah devletimize zeval vermesin. Sebep olanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Karacasu, Süleyman Urfa, Ahmet Soley, Bedriye Vatandaş
Yorumlar
Haber Yazılımı