JESDER
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 11:39 Bu haber 677 kez okundu
 
Karacasu’da pozitif vaka sayısı 6’ya yükseldi
Aydın’ın Karacasu ilçesinde tekrar yayılma gösteren Kovid-19 salgını, Esençay Mahallesin’deki bir vatandaşın da korona testinin pozitif çıkması ile sonucu pozitif vaka sayısı 6’ya yükseldi.
SAĞLIK Haberi
Karacasu’da pozitif vaka sayısı 6’ya yükseldi

Rıdvan Eşin

KARACASU - Karacasu’da Kovid-19 ile mücadele kapsamında ilçe genelinde tedbir ve filyasyon çalışmaları sıkı bir şekilde devam ederken, Esençay Mahallesinde bir vatandaşın korona testi pozitif çıktı. İlçe genelindeki pozitif vaka sayılarında artış yaşanırken, Ataeymir Mahallesi’nde 1, Esençay Mahallesi’nde 2, Yaylalı Mahallesi’nde 3 olmak üzere toplam pozitif vaka sayısı 6 oldu. Yapılan filyasyon çalışmaları kapsamında da temaslı olduğu tespit edilen kişi sayısı 32’ye düşerken, izolasyona alınan konut sayısı da 20 oldu.

Korona virüsün hep birlikte kurallara uyularak yenileceğinin altını çizen Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley ise, Karacasulu vatandaşlardan destek isteyerek “Lütfen bizlere destek olun ki, bir olmanın gücü ile bu zor günleri birlikte aşabilelim. İnanıyorum ki, el birliği ile salgının yayılmasını en kısa sürede kontrol altına alıp, ilçemizi bir kez daha virüsten kurtaracağız” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Karacasu, Karacasu Kaymakamlığı, Ahmet Soley, Kovid-19, pozitif vaka
Yorumlar
Haber Yazılımı