Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 16:34 Bu haber 1334 kez okundu
 
Kanser tedavisinde yeni teknoloji
Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Nükleer Tıp Merkezi bünyesinde PET/CT cihazı (Pozitron Emisyon Tomografisi/Bilgisayarlı Tomografi) hizmete sunuldu.
SAĞLIK Haberi
Kanser tedavisinde yeni teknoloji

AYDIN- Kanser hastalığının vücuttaki yayılımını takip edebilen, dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip PET-CT cihazı sayesinde kanser hastaları artık il dışına gitmek zorunda kalmayacak. Çevre illerden gelen hastalarda faydalanabilecek.

PET CT Cihazı ile Atatürk Devlet Hastanesi’nin yeni bir teknolojiye kavuştuğunu belirten Nükleer Tıp Merkezi sorumlu hekimleri, “PET-CT cihazı kanser hastalıklarının tanı, evrelendirme, yeniden evrelendirme, tedaviye yanıt ve verilen tedavinin etkinliğini erken dönemde gösterebilme özelliğine sahiptir. Kanser hastaları sadece bu cihaz için başka merkezlere gidiyorlardı. İmkânı olan hastalar il dışına rahatlıkla giderken, il dışına gidemeyenler de mağdur oluyordu. Atatürk Devlet Hastanesi’ne gelen bir kanser hastası kanserle ilgili tüm işlemlerini burada halledebilecek. Çekim için şimdilik 1 haftaya randevu veriyoruz fakat bu süre daha da aşağıya inebilir” ifadelerini kullandı.

Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri, Uzm. Dr. Selma Özcan, “Türkiye'de ender bulunan bir cihazın Aydın’a kazandırılması çok önemli bir olay. Nükleer Tıp Merkezi ve Onkoloji Merkezimizde çalışan arkadaşlarımız burada çok güzel işlere imza atıyordu zaten. Cihazın alınmasıyla birlikte hizmet kalitesi ve hasta memnuniyeti daha da artacak. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum Aydın’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kanser, teknoloji, Selma Özcan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kanser tedavisinde yeni teknoloji
Yorumlar
Haber Yazılımı