Haber Detayı
21 Ağustos 2017 - Pazartesi 10:18 Bu haber 903 kez okundu
 
Kan bağışı kampanyası sürüyor
Türk Kızılay'ın başlattığı ”Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır” kampanyası çerçevesinde Aydın’da kan alımları sürüyor.
GENEL Haberi
Kan bağışı kampanyası sürüyor

AYDIN- Türk Kızılay Aydın Kan Merkezi Müdürü Dr. Rıdvan Şenol, gerek Efeler ilçesinde yer alan sabit kan alım noktası gerekse nüfusun yoğun olduğu Didim ve Kuşadası ilçesi başta olmak üzere belirli gün ve periyotlarda ilçelerde gezici TIR'ların konuşlandığı kan alım notalardan kan alımların devam ettiğini belirtti.

Kanın her zaman bir hayat sigortası olduğunu ifade eden Dr. Şenol, “Yaz ayı her sene olduğu gibi Ramazan ayının da denk gelmesi, yazın sıcak olması ve vatandaşların da tatilde olması nedeniyle kan bağışların da düşüşler yaşanmaktadır. Kana olan ihtiyacımız düşmüyor. Aydın’ın Muğla ve Antalya yol güzergahı üzerinde olması nedeniyle de sıkça kazalar yaşanırken dolayısıyla kana olan ihtiyaçta artmaktadır. Yazın nüfuzun yoğun olduğu özellikle Didim ve Kuşadası başta olmak üzere ilçelerimizde 'Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır' kampanyası çerçevesinde gezici TIR’ların konuşlandığı kan alım noktaları oluşturuyoruz. Her kan alım noktasından günlük ortalama 40 ünite kan alınabiliyor. Kan alınmadan önce rutin muayene yapılıyor ve vatandaşımızın kan vermesinde bir mahsur yaksa ancak o zaman biz kan alım işlemlerini başlatıyoruz” diye konuştu.

Türk Kızılay Aydın Kan Merkezi Müdürü Dr. Rıdvan Şenol, il genelin de kendini iyi hisseden herkesi kan bağışına beklediklerini, hem rutin sağlık muayenesi olacakları gibi kan vermekle de bir başkasına hayat vereceklerini ifade etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Türk Kızılayı, Kan bağışı kampanyası, Rıdvan Şenol
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kan bağışı kampanyası sürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı