Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 18:04 Bu haber 2340 kez okundu
 
Kalbi en doğru yerde durdu
Hastane koridorunda kalbi duran kadın, kalp masajıyla hayata döndürüldü.
SAĞLIK Haberi
Kalbi en doğru yerde durdu

Bilgi Koleji

AYDIN- Aydın’ın Efeler ilçesinde, muayeneye geldiği hastanede kalbi duran Sevinç Yıldırım, kalp masajı ve elektroşok yapılarak hayata döndürüldü.

Efeler ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Sevinç Yıldırım, rahatsızlığı için Atatürk Devlet Hastanesi Ortopedi Polikliniği’ne başvurdu. Muayene olmak için hastaneye gelen Sevinç Yıldırım, koridorda yürürken fenalaşarak yere yığıldı. Kriz geçirdiği ve kalbinin durduğu tespit edilen Yıldırım’a Uzm. Dr. Kamil Tektaş, Uzm. Dr. Melike Yüce Aktepe, Uzm. Dr. Türker Yılmaz ve Uzm. Dr. Özhan Gülen tarafından ilk müdahalesi yapıldı.

Başhekim Yardımcısı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Arzu Ateş’in kalp masajını hiç bırakmadan devam ettirdiği Sevinç Yıldırım’ın kalbinin masaj ve elektroşok yapılarak tekrar çalışması sağlandı. Kalp krizi geçiren Yıldırım, acil anjiyografi için Aydın Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Uzm. Dr. Mustafa Kurşun tarafından tıkalı olan damarı açılarak yaşama döndürülen Yıldırım, hastanede gözetim altına alındı.

İlk müdahaleyi yapıp, Sevinç Yıldırım’ın duran kalbini çalıştırarak hayata tutunmasını sağlayan doktorlar, tedavisinin sürdüğü hastanede kendisini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Yıldırım da, hayatını kurtaran doktorlara teşekkür etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Kalp krizi, Sevinç Yıldırım, Kamil Tektaş, Melike Yüce Akt
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kalbi en doğru yerde durdu
Kalbi en doğru yerde durdu
Yorumlar
Haber Yazılımı