Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 13:17 Bu haber 581 kez okundu
 
‘Kahramanlar Kumpanyası’ çocuklarla buluşacak
Germencik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sanat etkinlikleri kapsamında 23 Aralık Cumartesi günü “Kahramanlar Kumpanyası” isimli çocuk tiyatrosunun Belediye Konferans Salonu’nda izleyicisi ile buluşacağı bildirildi.
SANAT Haberi
‘Kahramanlar Kumpanyası’ çocuklarla buluşacak

AYDIN - Yazarlığını Nazif Uslu’nun, Yönetmenliğini ise Tuncer Candan’ın yaptığı Asem Sanat Tiyatrosu tarafından gösterime sunulan “Kahramanlar Kumpanyası” isimli oyun Germencik Belediyesi Konferans Salonu’nda çocuklarla buluşacak. Saat13:00’de başlayacak oyun için bilet satışı olmayacağını belirten Germencik Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, ihtiyaç fazlası oyuncak ve okunmuş kitap karşılığında tiyatro oyununa bilet temin edilebileceğini duyurdu. Kitap ve oyuncaklardan daha fazla kişinin yararlanması amacıyla hazırlanan kampanya ile kitap ve oyuncaklar tiyatro biletleri ile değiştirilecek.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, gerçekleşecek tiyatro oyunu için şunları söyledi:

“Belediye olarak halkımıza vereceğimiz her hizmet bizim için önemlidir. Bu hizmetlerden biri de sosyal ve kültürel etkinliklerdir. Sanat, sanatı fiilen yapanlar hem de izleyenler için yaşama bağlayan etkinliklerdir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Sanat güzelliğin ifadesidir” Belediye olarak kültürel ve sanatsal faaliyetlerin sürekliliğini sağlamak istiyoruz. Bu nedenle de sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Bu güzel çocuk oyunu ile de geleceğin mimarlarına sanatı sevdirmek için bir etkinlik hazırladık. Minik hemşehrilerim kendileri için hazırlanan oyunu ücretsiz izleyebilecek ancak oyun için tiyatro biletini okunmuş bir kitap veya ihtiyaç fazlası bir oyuncak karşılığında temin edebilecek.

Kitap ve oyuncaklardan daha fazla kişinin yararlanmasını sağlamak amacıyla böyle bir organizasyon yaptık. Cumartesi günü gerçekleşecek bu tiyatro oyununa anne babası ile birlikte bütün sanatsever kardeşlerimizi bekliyoruz” dedi.

“Kahramanlar Kumpanyası” isimli oyun için biletleri Germencik Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, Türk Kültür Evi, Germencik Belediyesi Ortaklar Zabıta Amirliğinden temin edilebilecek.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Tiyatro, Ümmet Akın,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
‘Kahramanlar Kumpanyası’ çocuklarla buluşacak
Yorumlar
Haber Yazılımı