Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 20:51 Bu haber 684 kez okundu
 
'JES’ler denetim altına alınmalı'
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın 1. sıra milletvekili adayı Aydın Sezgin, Germencik’te esnaf ve vatandaşlarla buluştu.
SİYASET Haberi
'JES’ler denetim altına alınmalı'

AYDIN- İlçede esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Sezgin, jeotermal enerji santrallerinin (JES) denetimsizliğinin ilçeye büyük zararlar verdiğini ve bu santrallerin bir an önce denetim altına alınması gerektiğini ifade etti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın 1. sıra milletvekili adayı Aydın Sezgin seçim çalışmalarına Germencik’le devam etti. Sezgin’e ziyaretlerinde İYİ Parti Aydın 5. sıra milletvekili adayı Fevzi Köse ve İlçe Başkanı Ender Akgün ile birlikte İYİ Parti il ve İlçe teşkilatı yöneticileri ve partililer de eşlik etti. Ziyaretinde, Germenciklilerin JES’lerle ilgili önemli sorunları olduğunu ifade eden Sezgin, İYİ Parti olarak çevre ve doğanın korunmasına öncelik verdiklerini, yatırımların çevreye ve ekolojik yapıya zarar vermeden faaliyetlerini sürdürmesi gerektiğini ifade etti. Sezgin, Germencik başta olmak üzere Aydın’ın birçok ilçesinde JES’lerin denetimlerinin yetersiz olmasından dolayı çevreye ve çiftçilere zararlar verdiğine dikkat çekerek, “İYİ Parti olarak seçim beyannamemizde milletimize sözler verdik. O sözler arasında yatırımlarla ilgili iki önemli şart öne sürdük. Bunlardan bir tanesi çevreye tam saygı diğeriyse yöre halkının rızasının alınması. Biz yatırımlar planlanırken ve uygulanırken ekolojik dengenin korunmasına azami özen gösterilmesini ve yöre halkının rızasının alınmasını şart koşuyoruz. Burada da JES’lerin hem çevreye zararının olduğunu hem de yöre halkının JES’lerden rahatsız olduğunu görüyoruz. Yatırıma evet ama doğayı korumak zorundayız. Doğru JES yatırımı hem çevreye hem de tarım alanlarına zarar vermemeli” dedi.

Sezgin, AKP iktidarının çevreye, yeşile ne denli uzak olduğunun zehir saçan denetimsiz yatırımlarla kanıtlandığını, bunun maalesef en yoğun hissedildiği bölgenin ise Aydın ve ilçeleri olduğunu sözlerine ekledi.

Germencik ziyaretinde Aydın Sezgin, Demokrat Parti ve Adalet Partisi geleneğinden gelen İsmail Atar’la da sohbet etti. Siyasetle uğraşmaya 1946’da Demorat Parti saflarında başlayan 91 yaşındaki Atar, Demokrat Parti ve Adalet Partisi dönemi hatıralarını tatlı bir dille anlatarak İYİ Parti’ye güvenini ve bağlılığını vurguladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Aydın Sezgin, JES'ler,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
'JES’ler denetim altına alınmalı'
'JES’ler denetim altına alınmalı'
'JES’ler denetim altına alınmalı'
Yorumlar
Haber Yazılımı