Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 10:00 Bu haber 719 kez okundu
 
Japonlar Afrodisias’a hayran kaldı
UNESCO Dünya Kalıcı Mirası Listesi’ne girmesinin ardından dünyada daha fazla tanınmaya başlayan Aydın’ın Karacasu İlçesi’ndeki güzelliği ile ünlü Afrodit’e adanan Afrodisias Antin Kenti’ne gelen Japon turistler kente hayran kaldı.
TURİZM Haberi
Japonlar Afrodisias’a hayran kaldı

Bilgi Koleji

AYDIN - Afrodisias Antik Kenti’ne gelen tur araba içerisinde özellikle Japonların ilgisi dikkat çekiyor. Bu turlardan birine başkanlık eden Kazuya, kendisinin Afrodisias’a daha önce defalarca geldiğini belirtirken, burayı hiç görmemiş Japonları getirmeyi sürdürdüklerini söyledi.

Afrodisias’ta özellikle 30 bin kişilik en büyük antik stadyumu çok sevdiğini söyleyen Kazuya, “Afrodisias Antik Kenti’ni çok beğeniyorum. Daha önce geldim buraya. Japonya’da çok tanınmıyordu. Ancak UNESCO Dünya Kalıcı Mirası Listesi’ne girince yavaş yavaş tanınmaya başladı. Kendi adıma en çok stadyumu beğeniyorum” dedi.

Öte yandan Afrodisias Antik Kenti’ne 2015 yılında yaşanan dış gelişmelerin ardından turizmdeki düşüşten en çok nasibini alan antik kentlerden olmuştu.

Dış ilişkilerin düzelmeye başlaması ile birlikte Afrodisias’ta eski günlerine daha yılın 5. ayında ulaştı. 5 ay sonunda 100 bin turistin ziyaret ettiği öğrenilen Afrodisias, böylelikle geçen yılın tamamındaki rakamı henüz 5. ayda geride bırakmış oldu.

Afrodisias’ı 2015 yılından önce her yıl ortalama 150 bin turist ziyaret ediyordu. Bu rakam 2016’da 69 bin, 2017’de 52, 2018’de 80 bin olmuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Karacasu, Japonlar, Afrodisias, Kazuya
Yorumlar
Haber Yazılımı