Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 17:52 Bu haber 692 kez okundu
 
Jandarma yakaladı hapse atıldılar
Söke'de jandarma uygulamasında yakalanan 11 kişiden 6’sı tutuklandı
ASAYİŞ Haberi
Jandarma yakaladı hapse atıldılar

AYDIN- Söke İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen faaliyetler neticesinde aralarında önceden kesinleşmiş cezaları bulunan 11 aranan şahıs yakalandı. Bu şahıslardan 6’sı cezaevine konulurken, 5’i ise ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı.

Söke İlçe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, 11 Ekim 2017 günü 06.00-10.00 saatleri arasında aranan şahısların yakalanması maksadıyla icra edilen faaliyet neticesinde; Ü.Ö. (Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak), Ş.E. (Kayıp Şahıs), B.B. (Mal Beyanında Bulunmamak), G.B. (Mal Beyanında Bulunmamak), E.K. (Hırsızlık), Y.D. (Resmi Belgede Sahtecilik), S.G. (Alkol Ve Uyuşturucu Madde Etkisinde Araç Kullanmak), M.Ç. (Nafaka Yükümlülüğüne Uymamak), M.A. (Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme Ve Mala Zarar Verme), S.T. (Tehdit, Dolandırıcılık Ve Resm Belgede Sahtecilik), M.B. (Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Temin Etmek) isimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şahıslardan; Ü.Ö., E.K., S.G., M.A., M.B., VE Y.D. tutuklanarak söke cezaevine konulmuş olup, Ş.E., B.B., G.B., M.Ç. VE S.T. ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldığı belirtildi.

Ayrıca yakalanan şahıslardan Ü.Ö. mala zarar verme suçundan 2 ay 15 gün, M.A.’nınm mala zara verme suçundan 2 yıl 1 ay ve konut dokunulmazlığını ihlal etme suçundan 7 yıl 6 ay, Y.D.’nin 1 yıl 8 ay ve M.B.’nin 1 yıl 8 ay olmak üzere toplam 13 yıl 1 ay 15 gün kesinleşmiş cezalarının bulunduğu tespit edildi.

Yapılan açıklamada, “Söke ilçe jandarma komutanlığı sorumluluk bölgesinde halkın huzur ve mutluluğunu sağlamak maksadıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden her türlü suç ve suç unsurlarına yönelik olarak yapılan faaliyetlere devam edilecektir” ifadesine yer verildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Jandarma, Hapis, Kaçaklar, Asayiş denetimi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Jandarma yakaladı hapse atıldılar
Yorumlar
Haber Yazılımı