Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Yeni Uuk
Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 19:40 Bu haber 363 kez okundu
 
İYİ Parti’li Göktaş: Geçmiş olsun öğretmenim!
24 Kasım Öğretmenler Günü Yaklaşırken Sarıklı Öğrenciden Öğretmene Tehdit
SİYASET Haberi
İYİ Parti’li Göktaş: Geçmiş olsun öğretmenim!

Rıdvan Eşin

AYDIN - İYİ PARTİ Eğitim Politikaları Aydın İl Başkan Yardımcısı Münevver Göktaş yazılı basın açıklamasında bulundu.

Göktaş, “Eğitim ailede başlar ve hayat boyu devam eder. Türkiye Cumhuriyeti; laik, demokratik çağdaş bir devlettir. Bu ülke şeyhlerin, cemaat ve tarikatların yönetiminde olan bir ülke değildir. Gençlerimizin beyninin yıkanmasına izin veremeyiz. Aydın İmam Hatip lisesine şalvar ve sarıkla gelen öğrencilerin öğretmenlerini uyarı sebebiyle dövmeye kalkışmaları, saçlarının açık derse giremeyeceğini söylemeleri affedilemez bir davranıştır. Okul yöneticilerinin de bu konuda esnek davranmaması gerektiğini, okul kurallarına uymayan davranışlar gösteren gençlerin de uyarılmasının görevleri olduğunu düşünüyoruz.

Bu yapılan davranışlar Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Atatürk’ün çizdiği yoldan ilerlemesi gereken gençlerimize yakışmamaktadır. 24 Kasım Öğretmenler gününün yaklaştığı şu günlerde bayan öğretmenimize yapılan bu davranışı kınıyoruz.

Televizyon ve internetlerde şiddet olaylarını gören gençlerimiz bunu normal davranışlar olarak algılamakta ve kendilerini uyaran öğretmenlerinin üzerine yürümeyi normal görmektedir. 18 yıllık iktidar partisinin yanlış eğitim politikaları sonucu gençlerimizi, öğrencilerimizi, ülkemizin geleceği yavrularımızı maalesef öğretmenlerimizle karşı karşıya getirmiştir. Okullarımız da çağdaş, akla ve bilime dayalı eğitim verilerek öğretmenlerine saygılı Atatürk ilkelerine bağlı bireyler yetiştirmek hedefimiz olmalıdır. Kindar nesiller yetiştirerek toplumu ayrıştırmamalı birbirine düşman etmemeliyiz. Bu davranışların bir daha yaşanmamasını umut ediyor, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden de bu konuda gerekenin yapılmasını talep ediyoruz.

İYİ Parti olarak her zaman öğretmenlerimize yapılan hatalı davranışların arkasındayız. Kendini yenileyen, özgürce düşünen gençler yetiştirerek; gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi için tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz. Ülkemizdeki eğitim sorununu çözmeden hiçbir sorunu çözemeyiz. Atatürk’ün “Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözünü unutmamalıyız. Geçmiş olsun öğretmenim!” ifadelerini yer verdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İYİ Parti, Münevver Göktaş, sarık, öğretmen, tehdit
Yorumlar
Haber Yazılımı