Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 14:22 Bu haber 2368 kez okundu
 
İYİ PARTİ’DE 2. ADAY YÜKSEL ÖZTÜRK!
İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nın kurucularından, eğitimci Yüksel Öztürk, partisinin 12 Temmuz’daki kongresinde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
SİYASET Haberi
İYİ PARTİ’DE 2. ADAY YÜKSEL ÖZTÜRK!

Rıdvan Eşin kurban Bayramı

AYDIN - İYİ Parti Aydın İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Öztürk, partisinin 12 Temmuz Pazar günü yapılacak 2. Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Öztürk, “ İYİ Parti; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin önderliğinde, uzun bir hak arama ve demokrasi mücadelesinin sonunda kurulmuştur” dedi.

Aday Öztürk, “İYİ Parti; Türk milletinin bütün kesimleri tarafından benimsenmiş bir partidir. İYİ Parti bizim ortak değerlerimizi ön plana çıkaran bir partidir. İYİ Parti milliyetçidir, demokrattır, Atatürkçüdür, hukukun üstünlüğüne inanır. Partimiz kurulduktan sonra iki tane seçim yaşadık. Türk milleti liderimize inandı ve partimizi bağrına bastı. İlk seçimlerde bütün baskılara rağmen 5 milyon oy alarak TBMM’de temsil ettik.  Millet İttifakıyla girdiğimiz yerel seçimlerde göstermiş olduğumuz başarıyla bunlar gitmez, bunlar yıkılmaz, bunlar bırakmaz denilenlerin hepsini yerle bir ettik, büyük bir başarı elde ettik.

Bu başarıda genel başkanımızın çok büyük katkısı ve vatandaşımızın da ciddi bir desteği vardır.

PARTİMİZDE SEVGİ, SAYGI VE HOŞGÖRÜ DİLİ HAKİM OLACAK

Allahın izniyle il başkanı seçildiğim taktirde şahsın ve ekip arkadaşlarımla partimizi yönetirken şu hususlara özellikle dikkat edeceğim; öncelikle partimizde sevgi, saygı, ve hoşgörü dilini hakim kılarak kimseyi ötekileştirmeyeceğim. Bir tek partilimizi dahi kaybetme gibi bir lüksümüz yok. Adaletli bir yönetim kurulu listesi oluşturdum. Yönetim kurulu üyemizden, ilçe başkanlarımıza kadar adil ve eşit mesafede olacağım. Partimizde siyaset yapmak isteyen özellikle gençlerimiz ve kadınlarımızın önünü açacağım. Genel ve yerel seçimlerde adaylarımızın belirlenmesinde partililerimizin önüne sandığın getirilmesi için bütün gayretimi gösterecek ve adaylarımızın partililerimiz tarafından sandıktan çıkmasını sağlayacağım.

AYDIN’DA İYİ PARTİ’Yİ BİRİNCİ PARTİ YAPACAĞIZ

Hedefimiz, ilk seçimlerde Aydın’da İYİ Parti’yi birinci parti yapmaktır. Hedefimiz, ilk milletvekilliği seçimlerinde Aydın’dan 4 milletvekili çıkarmaktır. Hedefimiz, Aydın’da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 17 belediyeyi İYİ Parti’ye kazandırmaktır. Millet İttifakı içinde İYİ Parti kadrolarıyla söz sahibi olması yönünde çalışacağız, Millet İttifakından kaynaklanan haklarını almak ve sorumlulukları yerine getirmek için kurumsal düzeyde çözümler üreterek, yerel yönetimlerin vatandaşımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet vermesi için tüm gayretime göstereceğim.

TANER VE ADIYAMAN’A TEPKİ

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Recep Taner ve Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman’ın Süleyman Demirci’nin il başkan adaylığını açıkladığı toplantıda yer almasını doğru bulmadığını aktaran Öztürk, Taner’in bir adayın lehine tavır göstermesini üzücü bulduğunu, Adıyaman’ın ise delegenin iradesine ipotek koymaya çalıştığını ileri sürdü.

Öztürk, “Ama bunun İYİ Partili delegeler tarafından kabul göreceğine inanmıyorum. Çünkü İYİ Partili delegeler, kimsenin cebinde değildir. Bizim 17 tane ilçemiz var, bunlardan biride Efeler ilçemiz.

Bütün ilçe başkanımızı telefonlar aradım. İlçe başkanlarımızın söylediği şu, ‘ 3 tane adayla gidilen seçimde bizim adaylarımızın yanında görünmemiz uygun olmaz’ dediler.

Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman’ın Süleyman Demirci’nin adaylık açıklamasında bulunmasını doğru bulmuyorum. Partimizin kurucu il başkanı olan, Sayın Recep Taner’in de bulunmasını doğru bulmuyorum. Kurucu il başkanının görevlerinden bir tanesi Aydın’da, partide birliği bütünlüğü sağlamaktır. Fakat bir adayın lehine tavır göstermiş olması bence üzücüdür. Ben ve ekip arkadaşlarım Sayın İlhan Adıyaman’a destekledik, Süleyman bey de destekledi.  Defalarca söyledim, ‘siz bu seçimde taraf olmayın’  delegeyi bizimle buluşturun, 3 tane adayı çağırın her arkadaşımız delegeye hitap etsin. Maalesef 16 tane ilçe başkanıma teşekkür ediyorum, Sayın Adıyaman adayları delegeyle buluşturmamıştır. Şunu da yaptığını biliyorum! Delegelere ‘partimizin şu adaya destek veriyor’ diyor.  Ama bunun İYİ Partili delegelerde kabul göreceğini inanmıyorum. Çünkü partimizin delegeleri kimsenin cebinde değil.

 NEDEN İSTİFA ETTİN!

Özellikle Recep Bey için şunu söylemek istiyorum, ‘kendisinin kontrolünde olan bir il başkanı’ istiyor. Kardeşim bu delege, bu çileyi çeken insanlar seni il başkanı seçti niye istifa edip gittin? Bunu çok merak ediyor partililerimiz. Dediğim gibi bu şekilde taraf olmasını yadırgıyorum, kinle nefretle siyaset yapılmayacağına inanıyorum” dedi.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İYİ Parti, kongre, aday, Yüksel Öztürk, Meral Akşener
Yorumlar
Haber Yazılımı