Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 21:12 Bu haber 1149 kez okundu
 
İYİ Parti Aydın İl Yönetimi tanıtıldı
İyi Parti Aydın İl Başkanı Dr. Betül Akçanal, yeni oluşturduğu il yönetimini, İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Kurucu İl Başkanı Recep Taner, İlçe Başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile partililerin ve davetlilerin katıldığı bir tören ile Aydın kamuoyuna tanıttı.
SİYASET Haberi
İYİ Parti Aydın İl Yönetimi tanıtıldı

AYDIN- Aydın Gar Kafe’de düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Tanıtım toplantısının ilk konuşmacısı İYİ Parti Aydın il Kurucu Başkanı Recep Taner, “Ekonomimiz çok kötü durumda, ama hala Sayın Cumhurbaşkanı, ülkede kriz var mı, yok mu bir türlü karar veremedi” dedi. Taner, hayat pahalılığını ve ekonomideki krizi anlattığı konuşmasında, iktidarı eleştirdi, değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Ekonomiyle ilgili McKinsey krizinin ortaya çıktığını belirten Taner, “Ama orada gözden kaçırılan bir başka nokta oldu McKinsey, 28 Eylül’de Türkiye’de danışmanlık yapacağı gündeme geldi, bir hafta sonra bıraktı. Ama bu arada yerli ve milli çayımız McKinsey’nin danışmanlığını yaptığı şirkete satıldı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Bahçeli ve damadıyla ters düştüğüne bakmayın, el altından işler yapılıyor. O McKinsey değil mi bu sağlık sisteminin bu hale gelmesinde en çok pay sahibi olan! O McKinsey değil mi o Sağlık Bakanlığı’nın danışmanlığına devam eden! Demokrasi ve hukuk devleti normları açısından yapılan araştırmada, 41 ülke arasından sondan birinciyiz. İç politikadan dış politikaya her geçen gün daha da kötüye gitmekteyiz” şeklinde konuştu,

Taner’den sonra söz alan İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adanan Sezgin ise, “Türkiye demokrasi yönünden sonuncu” diye başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de demokrasi yok ki sonuncu olalım. Türkiye’de artık demokrasi yok. Açıkçası aranızda ben imtiyazlıyım, istediğimi söyleyebiliyorum. O da ne zamana kadar bilemiyorum. Tweetter’da ekonomiyi iki satır eleştiren dahi gözaltına alınıyor. Bunların olduğu bir ülkenin demokrasi sıralamasına dahil edilmesi bile bir lütuftur. Hukuk tamamen iktidarın, tek adam rejiminin kendi kudretini arttırmak için araç haline dönüşmüştür. Hukuk muhalefeti sindirme mekanizması haline gelmiş durumda. Her bir vatandaşın bugünü ve yarınını tehdit altına sokan bir vaziyet hukuk olmayınca düzen de kendiliğinden bozuluyor Türkiye’nin düzeni çatırdıyor.

Bu iktidara dur demenin ülkeyi ve geleceğimizi daha da zora sokmasını engelleyecek birinci durak yerel seçimlerdir. Yerel seçimlerde iyi partinin en iyi şekilde vatansever mukavemetini ortaya koyması gerekmektedir. Hepimize bu açıdan çok önemli görevler düşmektedir. İYİ Parti’nin yerel seçimlerde alacağı tutum ve göstereceği başarı, Türkiye’nin geleceğe umutla bakmasını sağlayabilecek tek çözümdür. Bundan başka yol göremiyorum. Yerel seçimlerde başarısız olduğumuz takdirde Türkiye’nin geleceğine daha da karamsar bakma mecburiyetindeyiz.

AKP iktidarını güçlü bir şekilde uğurlamamız gerekiyor. Bu uğurlama vecibesini en iyi şekilde yerine getireceğiz. Biz Ankara’da elimizden geldiği ölçüde çalışıyoruz. Genel merkezimiz aynı inançla çalışıyor. Parlamentoda verdiğimiz kanun teklifleri açısından herhalde en çok çalışan partiyiz

AKP ve küçük ortağını seçim kampanyasında verdikleri sözleri ve vaatleri tutmaya davet ettik. Umarım bizi dinlerler. Sizleri temsil eden bir arkadaşınız olarak benim sizlerden istirhamım, meclise taşınması gerektiğini düşündüğünüz her konuda lütfen hiç çekinmeden bana veya İl Başkanlığı’na müracaat etmeniz.’’

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Betül Akçanal da yaptığı konuşmada, “İYİ Parti somut hedeflere odaklı, çözüm üreten, çalışkan, eleştirilere açık, özgür düşüncenin gücüne inanan ve farklılıklara saygılı bir cesurlar hareketidir. İyi insanlar bir araya gelecek, Türkiye iyi olacak, Aydın iyi olacak, sözünü vererek yola çıktık” dedi.

Konuşmaların ardından İY Parti Aydın İl Yönetim Kurulu üyeleri basına açıklanarak toplu fotoğraf çekildi.

İYİ Parti Aydın İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Ahmet Pehlivan, Ahmet Türkmenoğlu, Ahmet Yelegen, Ahmet Yörük, Ali Gilik, Ali Sert, Alparslan Akşit, Alper Başaran Esmer, Arif Mutlu, Aydın Zeytin, Aysun Alkan, Aziz Kırıcı, Bekir Güven, Buket Saran, Burhan Önel, Bülent Burmaoğlu, Can Ataş, Candan Orhan, Cemal Sarı, Cemil Koç, Cevat Muharrem Ural, Durmuş Tobal, Emine Saygı, Erden Tilki, Erkan Çelebi, Eyüp Burhan, Faruk Sarıoğlu, Fatih Şengel, Fatma Orbay, Fevzi Mercan, Firdevs Yeşil, Gamze Turan, Gökhan Sandıkçı, Gökhan Soyçelik, Gülcan Toprak, Gülfer Aydın, Gülhan Yılmaz Kaleli, Gültekin Soysal, Hanife Şen, Hasan Çetinbaş, Hasan Pehlivan, Hasan Yılmaz, Hatice Kahraman, Hülya Yeniev, İbrahim Çakır, İbrahim Koşumcu, İlknur Demirtaş, İsmail Ece, Kadri Güler, Kadriye Demir, Kamil Koç, Kazım Özer, Kemal Pamuk, Mehmet Kırşehirli, Mehmet Niçin, Mehmet Özen, Mesule Mucan, Meşkure Lale Budaklı, Murat Özgür Ocak, Musa Kutsal Öztemel, Mustafa Orhun Çetin, Mustafa Selamettin Sezer, Mustafa Taner Ceylan, Muzaffer Alkan, Nami Duru, Nezir Aydemir, Nuran Muş, Nuray Karapınar, Nurcan Aktaş, Nurten Arabacı, Oğuz Aydın, Okan Adıgüzel, Oktay Bozok, Ömer Saruhan Gedik, Önder Uzdil, Özcan İncegüneş, Özlem İrik, Pervin Arslan, Remzi Kaşlı, Reşat Sinan, Safi Narin, Salih Şafak Akdoğan, Samet Arda Altınyürek, Sami Uluçay, Satı Müjde Tiryaki, Seçkin Çakar, Selahattin Acar, Selim Özyılmaz, Selma Oflaz, Sevde Ayça Çakırer, Sevgi Kaya, Şebnem Ebil, Şeref Sökmez, Tolga Ekşi, Tuğba Özkan, Tülin Kayhaoğulları, Umut Bilgin, Vedat Coşkun, Vedat Demir, Volkan Güleç, Yaşar Çelebi, Yılmaz Yener Akkol, Zekeriya Danyal, Zeynel Abidin Özmen, Zübeyde Karabacak. Haber: Muhammed Özdemir

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İYİ Parti, Betül Akçanal, Aydın Adnan Sezgin, Recep Taner
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İYİ Parti Aydın İl Yönetimi tanıtıldı
İYİ Parti Aydın İl Yönetimi tanıtıldı
İYİ Parti Aydın İl Yönetimi tanıtıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı