Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
04 Ocak 2015 - Pazar 14:40 Bu haber 857 kez okundu
 
İstilacılara geçit yok
Suriye’ye yardım götüren MİT TIR’larına paralel örgütün geçtiğimiz yılki baskınlarını hatırlatan Başbakan Davutoğlu, “Bir daha bu topraklarda istilacıların, Türkiye’yi yurt dışından yönetmeye kalkanların ayak izini görmeyeceğiz” dedi.
EKONOMİ Haberi
İstilacılara geçit yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin Mersin ve Osmaniye’deki il kongrelerinde konuştu. Geçtiğimiz yılın ocak ayında Mersin ve Adana’da 140 ülkenin büyükelçileriyle toplantı yaptıkları sırada paralel örgütün MİT TIR’larına baskınlar gerçekleştirdiğini hatırlatan Davutoğlu, “Bir daha bu topraklarda istilacıların ayak izini görmeyeceğiz. Yurt dışında durarak, oradan Türkiye’yi yönetmeye kalkanların da ayak izini görmeyeceğiz” dedi. Davutoğlu, partililerin, “Vur vur inlesin Pensilvanya dinlesin” sloganları üzerine, “Dinleyecekler ki, bugünler bir başka günlerin yıldönümü. Sarıkamış şehitlerini anıyoruz. Biz gerektiğinde Sarıkamış’a doğru yürür, soğukta donmayı göze alır ama istiklalimizi vermeyiz. Baş verir, baş eğmeyiz, biz” ifadelerini kullandı. Davutoğlu şunları söyledi:

OLAYLAR HEP AYNI ÇİZGİNİN ÜRÜNÜ

“19 Ocak sabahı birileri karanlık odaklardan aldıkları talimatla Suriye’deki kardeşlerimize yardıma giden MİT TIR’larına operasyon yaptı. Bu operasyonla aslında, 7 Şubat 2012’de MİT müsteşarımızın sorguya çağrılması, 17-25 Aralık’taki o karanlık operasyonlar, Dışişleri’nin dinlenmesi, hep aynı çizginin ürünüydüler. Gezi provokasyonu oldu. Bir yıl geçti, birileri Türkiye’de demokrasiye darbe vurmak isterken, birileri vesayet hesapları yaparken, biz milletin hizmetinde koşarken, birileri bu milleti arkadan hançerlemeye çalışırken hesap açıktı; milleti temsil eden, gücünü ve meşruiyetini milletten alan AK Parti iktidarlarına ve demokrasiye bir ara dönem yaşatmak. Biz bunlara karşı en güçlü şekilde dirayetle durduk.”

14 PARTİ BİRLEŞİP KARŞIMIZA ÇIKSIN

“Kapalı kapılar ardında kumpaslar kurdular. Aynen 30 Mart seçimlerinden önce olduğu gibi şimdiden koalisyon hesaplarına başladılar. Pensilvanya’dan gelen talimatla nasıl çatı aday bulmaya kalktılarsa şimdi de başka koalisyonlar içine giriyorlar. MİT TIR’larına operasyon yapan o kara zihniyet dinleyecek. Milletin istihbarat teşkilatına, Dışişlerine, Başbakanlığına sızmaya çalışanlar bilsinler ki biz emaneti milletten aldık, son nefesimize kadar da bu emaneti koruyacağız. Ne yaparsa yapsınlar, isterse haziran seçimlerine yine çatı aday gibi CHP’si, MHP’si, HDP’si yine bulsunlar 8-10 parti, 14 parti isterse birarada gelsin, karşılarında Toroslar kadar dik, baş eğmeyen bir AK Parti bulacaklar. (Fethullah gelecek, hesap verecek sloganları üzerine) Onlar inşallah yargı önünde hesap verecekler ama en çok da en önemli de milletin önünde hesap verecekler. Bu millet sadakati de unutmaz, ihaneti de unutmaz. Bu millet Ankara’da konuşanı da unutmaz, yurtdışından birtakım oyunlar içine gireni de unutmaz.”

Önce vesayet şimdi mafya

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP’li Şişli Belediyesi’nde Hayri İnönü-Mustafa Sarıgül arasında süren kavgada ortaya dökülen skandalı hatırlattı. Davutoğlu, “Şişli’yi çözemediler, bugün dahi. Şişli neden güzel bir örnek? CHP’ye cumhuriyetin partisi diyorlar ama Şişli’de meğer Mustafa Sarıgül’den, oğluna intikal eden bir saltanat kurmaya kalkmışlar. Bir CHP milletvekili çıkıp, ‘paralelcilerle işbirliği dolayısıyla hata yaptık’ dedi. Bütün defterler dökülüyor ortaya. Bunlar güçlerini milletten almazlar. CHP her zaman gücünü darbecilerden, paralelcilerden ve vesayetçilerden almıştır. Şimdi de Şişli’de mafyadan güç alıyorlar. Onlar sadece kendi partilerinde hizipçilik oyunu oynarlar. Nasıl bir yapı ki hiç kimseye ümit vermiyor, millete ümit vermiyor, kendilerine güveni yok, millete güveni yok” ifadelerini kullandı.

Hedefimiz tek

Osmaniye’de hem kurulan yörük çadırı önünde hem de salonda partililerin coşkulu şekilde karşıladığı Başbakan Davutoğlu, “Allah şahit ki AK Parti davasının tek hedefi, vatanda ve dünyada adalettir. Zalimlere karşı baş kaldırmaktır. Birileri diyor ki ‘Zulüm olursa bırak olsun, sen keyfine bak.’ Biz diyoruz ki: Dünyada tek bir mazlum kalana kadar biz hakkın bayrağını, bu al bayrağı kaldırmaya ve bu al bayrağı dünyada mazlum milletlerin bayrağı yapmaya kararlıyız. Onun için anlayamazlar bizi, Suriyelileri bağrımıza basışımızı anlayamazlar” dedi. Davutoğlu, “Bizim derunumuz Asya’dır, ufkumuz Avrupa” diye konuştu.

Kaynak: () - Yeni Şafak Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: İstilacılara geçit yok
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı