Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 16:50 Bu haber 601 kez okundu
 
İstiklal Marşı'nın kabulü Didim'de kutlandı
12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinliği Aydın’ın Didim İlçesi’nde düzenlenen törenle kutlandı. Etkinlikte İstiklal Marşı’nı en güzel okuyan öğrencilere ilçe protokolünce ödüller verildi.
GÜNCEL Haberi
İstiklal Marşı'nın kabulü Didim'de kutlandı

AYDIN - 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı, Didim Cumhuriyet Ortaokulu tarafından Didim Ticaret Odası Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programa Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, Oda başkanları, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ufuk Kurucu yaptı. Ardından İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda birinci olan öğrencilere ilçe protokolünce ödülleri verildi.

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Ebdiyen istiklal” adlı oratoryonun gösterimi yapıldı. Ardından Mehmet Akif Ersoy’un TBMM’deki ruh halini anlatan oyun sahnelendi. Anma etkinliği halk oyunları gösterileriyle sona erdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Mehmet Türköz,Çetin Gülseven, Salih Bankoğlu
Yorumlar
v>
Haber Yazılımı