Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 10:37 Bu haber 1563 kez okundu
 
İşkenceye baro başkanından sert tepki
Demirören ve Kalyoncu ailelerinin çocuklarının düğününün yapıldığı Çırağan Sarayı’ndaki yolun trafiğe neden kapatıldığını soran Avukat Sertuğ Sürenoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından feci şekilde darp edildikten sonra üstüne bir de ev hapsi verilmesine bir tepki de Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt’tan geldi.
GENEL Haberi
İşkenceye baro başkanından sert tepki

Bilgi Koleji

AYDIN- Yapılan çirkin ve haydutça saldırıya twitter hesabından sert tepki gösteren Başkan Bozkurt, Aydın Barosu’nun olayı sonuna kadar takip edeceğini söyledi. Avukat Sürenoğlu’nun işkenceden sonraki çekilmiş fotoğrafını da paylaşan Başkan Bozkurt, şunları söyledi:

‘’Çırağan Sarayındaki, Cumhurbaşkanının şahit olduğu düğün için, ‘yol kapatılır mı’ demenin bedelini gözleri bağlanıp dövülerek işkence ile ödeyen, üstüne suçlu gibi hakkında ev hapsi verilen avukatın yüzünün hali bu. Lanet olsun. Aydın Barosu olarak bunu sonuna kadar takip edeceğiz.’’

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da nikâh şahitliği yaptığı gösteriş ve şatafatın sergilendiği mevlütlü düğün için Çırağan Sarayı’nın önündeki cadde trafiğe kapatıldı. Evine gitmek için otobüse binen Avukat Sertuğ Sürenoğlu, Çırağan önünde trafiğe takıldı. Yarım saat süren bekleyişe rağmen trafik akmayınca yolcular otobüsten inip yaya olarak devam etti.

Avukat Sürenoğlu, otobüsten inerek orada güvenlik için bulunan polislere, yolun neden kapatıldığını sorması üzerine Cumhurbaşkanlığı korumaları, Sürenoğlu'nu Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla koruma aracına aldı. Ters kelepçeden sonra gözleri bağlanan Sürenoğlu, darp edilmeye başlandı. Koruma aracı, daha sonra Çırağan Sarayı içerisine alındı. İşkence, araç içinde yaklaşık 2 saat sürdü.

Korumalar, Sürenoğlu'na Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasını kabul eden bir tutanağı imzalamasını, aksi takdirde dayağın devam edeceği tehdidinde bulundu. Sürenoğlu’nun tutanağı imzalamasından sonra, korumalar Sürenoğlu'nu polise teslim etti.

Gözaltına alınan Avukat Sertuğ Sürenoğlu, Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla adliyeye sevk edildi. Savcının tutuklama talep ettiği Sürenoğlu, sulh ceza hâkimi tarafından ev hapsi şeklinde adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Sürenoğlu, savcılığa verdiği ifadesinde şunları söyledi:

“Ben oraya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geleceğini dahi bilmiyordum. Sadece yolun neden kapalı olduğunu sordum. Kesinlikle Cumhurbaşkanına hakaret etmedim. Bana Cumhurbaşkanı korumaları işkence yaptı ve zorla Cumhurbaşkanına hakaret ettiğimi beyan eden tutanak imzalatıldı.”

 

Kaynak: () - Muhammet Özdemir Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Gökhan Bozkurt, Sertuğ Sürenoğlu, Cumhurbaşkanlığı korumaları
Yorumlar
Haber Yazılımı