Haber Detayı
05 Ağustos 2016 - Cuma 16:26 Bu haber 568 kez okundu
 
İşadamı Tonkul: Devletin yanındayız
Aydınlı iş adamlarından Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tonkul, “Adalete güvenimiz tam. Gerek şahsım gerekse kurumumuz her zaman devletimizin yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir” dedi.
EKONOMİ Haberi
İşadamı Tonkul: Devletin yanındayız

AYDIN- 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Aydınlı iş adamlarından Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tonkul, “Adalete güvenimiz tam. Gerek şahsım gerekse kurumumuz her zaman devletimizin yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir” diyerek darbe girişimini lanetlediğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak için daha çok çalışıp ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlama gayreti içinde olacaklarını söyledi. 

Firma olarak kuruldukları 1980 yılından bu yana hep yüce milletin ve onun iradesinin yanında olduklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tonkul, “Vatanımıza, demokrasimize, milletimize, hükümetimize, milli iradeye ve bu topraklarda yaşayan her bir ferdimize karşı girişilen hain ve kalleşçe darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bu girişim tüm yurdumuzu hüzne boğan alçakça ve zalimce bir harekettir. Düşmanın bile sivillere ateş açmadığı bir dünyada, o gece sivillerin de hedef alınması sonucu onlarca şehit verdik. Hepimizi derinden yaralayan bu katliamı maalesef yaşadık” diyerek bu katliamı yapan darbeci paralel teröristleri de yandaşlarını da lanetlediğini belirtti.

Açıklamasında darbecilerin kullandığı tank ve tüfeklere karşı sadece yüreği ile meydanlara çıkıp duran büyük Türk milletinin üstün öngörüsü ve cesareti sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’ni 30 yıl geriye götürecek bir sürecin önüne geçildiğini de kaydeden Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tonkul, “Bu haince darbe girişimi kalkışmanın bastırılmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, emniyet güçlerimize, darbe karşıtı askerlerimize ve sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan yüce Türk Milletine minnettarız. 15 Temmuz gecesinden beri Tuğba Kuruyemiş olarak meydanlardan çekilmeyeceğimizi aziz milletimizle tek vücut tek yürek olduğumuzu kamuoyuna duyururuz” ifadelerine yer verdi.

 “Her zaman devletimizin yanında yer aldık”

Gerek ferdi yaşamı gerekse yaklaşık 40 yıl önce faaliyetlerine başlayan kurumları Tuğba Kuruyemiş’in her zaman devletinin yanında olduğunu ve hep yanında olacağını kaydeden Tonkul, “Bu süreçte bizler de ifade verdik. Yüce Türk adaletine güveniyoruz. Bunun yanında Tuğba Kuruyemiş olarak şimdi daha çok çalışarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimini destekleyen yatırımlara istihdama durmaksızın devam edeceğiz. Ülkemizin bu sıkıntılı süreci hızlı atlatacağına ve güçlü demokrasisiyle yoluna devam edeceğine inancımız tamdır” diyerek şehitlere rahmet geride kalan yakınlarına da baş sağlığı diledi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Fatih Tonkul, Tuğba Kuruyemiş
Yorumlar
Haber Yazılımı