Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 13:28 Bu haber 1555 kez okundu
 
İlk beton, Sevgi Sokak’ta kullanılmaya başladı
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın talimatları ile büyük bir tasarruf sağlamak amacıyla Didim Belediyesi Garaj Amirliği’ne kurulan Beton Santrali’nde üretilen beton ilk olarak Sevgi Sokak’ta kullanmaya başlandı.
GÜNCEL Haberi
İlk beton, Sevgi Sokak’ta kullanılmaya başladı

Rıdvan Eşin

AYDIN- Didim Yeni Mahalle’de bulunan ve Didim Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları gerçekleştirilen Sevgi isimli sokağın düzenlemesi, 160 metre uzunluğunda yapılacak olup, içerisinde 2,40 metre eninde bisiklet yolu, toplam 4 metre eninde yürüyüş yolu ve görme engelli vatandaşlarımız için hissedilebilir yürüme yüzeyi ile rampa yapılacak.

Sokakta yapılacak olan bisiklet yolunda belediyemiz beton santrali tarafından üretilen beton ilk kez kullanılmaya başlandı.

Konu ile ilgili bilgilendirme yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Belediyemizin yeni beton santralinde ürettiğimiz ilk betonu, Sevgi Sokak’ımızın yapımında kullanmaya başladık. Kentimizin birçok bölgesinde hayata geçireceğimiz projelerde kendi betonumuzu kullanarak tasarruf edecek, ilçemize değer katacağız” ifadelerine yer verildi.

Çalışmalarını en kısa sürede biteceğine değinen Başkan Atabay, düzenlemelerin ardından son olarak da Sevgi Sokak’ta aydınlatma ve peyzaj çalışmaları yapılacağını belirtti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, A. Deniz Atabay, Beton santrali
Yorumlar
Haber Yazılımı