Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 17:05 Bu haber 1927 kez okundu
 
Hırsızı kameralar ele verdi
8 iş yerini soyan hırsızın soygun anı kameralara yansıdı. İş yerine ip yardımıyla çatıdan giren hırsız, merdivenle kaçtı.
ASAYİŞ Haberi
Hırsızı kameralar ele verdi

AYDIN  - Aydın'ın Didim İlçesi’nde 8 ayrı iş yerinden hırsızlık yapan sanık, polis tarafından yakalanırken, hırsızlık olayı ise güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Sanığın iş yerine ip ve merdiven yardımıyla çatıdan girerek hırsızlık yaptığı görüldü.

Edinilen bilgiye göre, Didim-Akbük yolu üzerindeki bir yapı markete çatıdan ip ve merdiven yardımıyla inen hırsızın, iş yerine inme anı kameralarca kaydedildi. Çatıdan rahat tavırlarıyla inen hırsız, eline aldığı çuvalla iş yerini gezerek, birçok malzemeyi çuvala koyup, geldiği yerden kayıplara karışıyor.

Olay anlarını iş yerinin güvenlik kamerası saniye saniye kaydederken, Didim Emniyeti’nin yaptığı çalışma sonrasında zanlı M.A., kısa sürede çaldığı malzemelerle yakalandı. Adliyeye sevk edilen hırsız tutuklandı.

Mağdur iş yeri sahibi Alper Gülen ise, olayı şöyle anlattı:

“İşin garip tarafı hırsız, bir gün önce akşamüzeri bizim iş yerimize geldi, ufak bir alışveriş yaptı ve bir de 'Beni çarşıya bırakır mısınız' diye ricada bulundu. Aynı günün akşamı gece dükkana giriyor ve içeride 1,5 saat kalıyor.

Bu süre zarfında indiği yer çatı, çatıdan sacı açıyor, iş yerine iple sarkıyor, merdiveni de bizim arkadaki depodan çalıyor. İpi de yan tarafın deposundan çalıyor. Çaldığı iple, benden aldığı merdivenle aşağıya iniyor. Doldurduğu çuvalları tek tek çekiyor.

Bu hırsızlığın süresi 1,5 saat kadar sürüyor. 1,5 saat kaldıktan sonra gidip 1 saat sonra yeniden geri geliyor. 8 dükkanı temizleyip çıkıyor. Çaldığı malzemeleri, Didim'de kendisinden satın alan kişiye satıyor.

Biz de hem şahıstan, hem de bu malları alan kişiden şikayetçiyiz. Ortalama 30-35 bin TL zararımız var. Kanuni yoldan hakkımı arayacağım ve hepsinden şikayetçi oldum."

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Akbük, Hırsızlık, Alper Gülen
Yorumlar
Haber Yazılımı