Rıdvan Eşin
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
06 Ocak 2015 - Salı 22:47 Bu haber 1258 kez okundu
 
Heyelanın kaparttığı yolu ulaşıma açtı
Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Doğanköy Mahallesi’nde ağırı yağışların ardından oluşan heyelanın kapattığı yolu gece boyunca çalışarak ulaşıma açtı.
GENEL Haberi
Heyelanın kaparttığı yolu ulaşıma açtı

Kent Sokakları

Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Doğanköy Mahallesi’nde ağırı yağışların ardından oluşan heyelanın kapattığı yolu gece boyunca çalışarak ulaşıma açtı.

Efeler ilçesine bağlı Doğanköy Mahallesinde yaklaşık bir haftadır etkili olan yağış günlük hayatı olumsuz etkiledi ve yağmur nedeniyle iki ağaç yol üzerine devrildi, küçük çaplı heyelan meydana geldi. Devrilen ağaç ve toprak kaymaları nedeniyle Doğanköy Mahallesi yolu ulaşıma kapandı.Doğanköy Mahallesi’nin ilçe ile bağlantısını sağlayan yol, ağaçların devrilmesi ve toprak kayması sonucu kapandı. Doğanköy Mahallesi’nden ilçe merkezine gitmek isteyen vatandaşlar, Efeler Belediyesinden yardım istedi. Yılbaşı gecesi gelen ihbar üzerine olay yerine gelen Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarıyla ağaçlar ve yola kaymış olan toprak kaldırılarak yol trafiğe açıldı.

“HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Yeni yılın ilk günlerinde yaşanan küçük çaplı heyelan ve yola düşen ağacın kaldırılmasında bir fiil belediye ekiplerinin başında bulunan Efeler Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Fen İşleri Müdürü Cengiz Sune,” Yılbaşı gecesi gelen ihbar üzerine Doğanköy Mahallesi yolunun dört noktadan kapandığı bilgisi Efeler Belediyesine ulaştı. Doğanköy Mahallemizden gelen heyelan ihbarını alır almaz ekibimizle birlikte mahallemize geldik. Hanenin birinde hasta olan bir çocuğun yolun kapalı olması nedeniyle hastaneye gidemediğini öğrendiğimizde çalışmalarımızı ilk olarak yolun trafiğe açılması yönünde yaptık ve devrilen ağaçları kaldırdık. Ayrıca yol üzerine aşırı yağışlar nedeniyle kayan toprakları kepçe yardımı ile kaldırdık. Ağacın devrilmesi ve toprak kayması esnasında yolun boş olması yaşanabilecek can kaybını önledi. Bizler Efeler Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

FACİA ÖNLENDİ

Olaya şahit olan vatandaşlar, panik yaşadıklarını ifade ederek, “Aşırı yağış nedeniyle bir anda iki ağaç devrildi, ufak çaplıda olsa toprak kayması yaşandı. O esnada yoldan araç geçmemesi faciayı önledi. Mahallemizi merkeze bağlayan yolda aşırı yağışlarda bu tür toprak kaymaları yaşıyoruz. Yolumuz güvenli değil. Herhangi bir can ve ya mal kaybının yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Sağ olsun Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ihbarı alır almaz hemen mahallemize gelerek yolumuzu trafiğe açtılar. Fen İşleri Müdürü Cengiz Sune başta olmak üzere tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: HEYELAN, YOL, ULAŞIM
Yorumlar
Haber Yazılımı