Haber Detayı
14 Ağustos 2017 - Pazartesi 12:31 Bu haber 492 kez okundu
 
Hemşirelik bayan mesleği olmaktan çıktı
ADÜ Hemşirelik Fakültesi erkeklerden yoğun ilgi görüyor.
EĞİTİM Haberi
Hemşirelik bayan mesleği olmaktan çıktı

AYDIN- Bir zamanlar simgesi ve logosu bayan olan hemşirelik mesleği artık bir bayan bir mesleği olmaktan çıktı. 2016 yılında kurulan Adnan Menderes Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 2017-2018 kayıtlarına başladı. Hemşirelik fakültesine erkeklerin yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

Yeni binasında ilk kayıtlara başlayan ADÜ Hemşirelik Fakültesi’nde öğrenciler bir misafir gibi fakülte dekanı tarafından karşılandı. Sabah kayıt işlemlerini yerinde inceleyen ADÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, ilk kayıt olan öğrenci Gazi Tut ve teyzesi Sunay Tut ile bir süre görüştü. Adnan Menderes Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi'nin birinci tercihi olduğunu belirten Gazi Tut, puanı yüksek olmasına rağmen Aydın’da kalmayı çok istediğini bu nedenle Aydın Hemşirelik Fakültesi’ni tercih ettiğini söyledi.

Hemşirelik bayan mesleği olmaktan çıktı

Dekan Evci Kiraz, kayıt için gelen diğer öğrencilerle de sohbet edip, başarılar dilerken, her türlü sıkıntılarında üniversite olarak yanlarında olduklarını belirtti. Bir zamanlar sadece bayanların icra ettiği hemşirelik mesleğinin artık erkekler tarafından da yoğun ilgi gördüğünü belirten Dekan Evci Kiraz, “ADÜ Hemşirelik Fakültesi olarak bu yıl 250 öğrenci kaydımız olacak. Eskiden sadece bayanların kayıt yaptırdığı bölüm erkeklerden de yoğun ilgi görüyor. Bu yıl fakültemize ilk kayıt yaptıran öğrencimiz de erkek” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Hemşirelik, ADÜ, Hemşirelik Fakültesi, Didem Evci Kiraz
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hemşirelik bayan mesleği olmaktan çıktı
Hemşirelik bayan mesleği olmaktan çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı