Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 12:23 Bu haber 1638 kez okundu
 
Hekimlerin sergisine Efeler’den destek
41 hekimin eserlerinin yer aldığı Karma Fotoğraf Sergisi’nin, Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde açıldığı bildirildi.
GENEL Haberi
Hekimlerin sergisine Efeler’den destek

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, gezici olan karma fotoğraf sergisi, 14 Mart’ta Adana’dan başlayarak çeşitli şehirleri dolaştı. En son İzmir’de sanatseverler ile buluşan sergi dün Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın katılımıyla Aydın’da açılışını gerçekleştirdi.

Hekimler, 41 kişinin de birbirini tanımadan sanal ortamda oluşturdukları düşüncenin ulusal bir projeye dönüştüğünü ifade ediyor. 41 farklı şehirden 41 farklı hekimin farklı teknikler kullanarak çektikleri fotoğrafların her biri ayrı ayrı bir hikâye anlatıyor. Gürkan Mersin ve Şükrü Güngör’ün de Aydın’dan katılımcı oldukları sergi yakın zamanda Kıbrıs’tan aralarına katılan 42. kişi ile yoluna devam edecek.

Sergi açılışında konuşan Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Hakan Karagözlü, “Bu güzel sergiyi ekip arkadaşlarımızın açması bizim için büyük bir mutluluk tabip odamız içinde büyük bir mutluluk. Herkes fotoğrafçı olabilir ama fotoğraf sanatçısı olamaz. Sanatçı emek harcar, görür ve duygu katar. Geçmişe dair olanları bütün yalınlığı ile önümüze serer, geleceğe dair umutlarımızı yeşertir. Ekip arkadaşlarımızın mutlu olduğu en büyük gün bu gündür diye düşünüyorum” dedi.

Açılışı gerçekleştiren Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Ben çok sergiler açtım, kurdeleler kestim ama en anlamlısı bu sergi. Çünkü hekimlerimizin hayatı çoğu insanın hayatını kurtarmakla geçiyor. Fakat onlarında hekim gözü ile içlerindeki sanat duygularını dışarıya vurmaları çok anlamlı. Umarım farklı meslek guruplarından dostlarımızın da böyle sergilerini açarız” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Hakan Karagözlü, M. Fatih Atay, Gürkan Mersin, Şükrü Güng
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı