JESDER Cumhuriyet
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 18:45 Bu haber 3899 kez okundu
 
Hazır Web Site Nedir? Hazır Site Araçları Nelerdir?
Günümüz internet çağında artık web sitelerinin önemi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. İnternet bant genişliğinin artması, bilgisayar teknolojilerine hızlı adaptasyon ve en önemlisi de mobil cihaz kullanımının yaygınlaşması ile birlikte, tüketiciler bir ürün almadan önce, karar vermek ve satış sonrası destek almak için firmalar ile web siteleri üzerinden iletişime geçmektedir.
TEKNOLOJİ Haberi
Hazır Web Site Nedir? Hazır Site Araçları Nelerdir?

Rıdvan Eşin

Kurumsal firmaların satışlarının arttırılması için önemli olan web siteleri, aynı zamanda blog, portfolyo, CV ya da haber portalları gibi daha bireysel projeler için de büyük önem taşıyor. Web projeleri ile başarılı olmayı hedefleyen kullanıcılar, aynı zamanda kişisel markalaşma çalışmaları için de web sitesi açmakta ve tüm iletişimi bu web siteleri üzerinden sağlamaktadır.

 

Web Sitesi Tasarımına Başlamadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Websitesi kurma çalışmalarına başlamadan önce web projesinin nasıl yapıya sahip olacağını belirlemek gerekir. Bir e-ticaret sitesi ile bir blog sitesi ya da kurumsal tanıtım sitesi hazırlamak, web sitesi tasarımı ve yazılımı yapmak çok farklıdır. Bu nedenle ilk önce tasarlanan projenin, tasarım taslaklarının oluşturulması, sayfalar arası ilişkilerin kurulması gerekir.

 

Projenin taslakları oluşturulduktan sonra, websitesi kurma adımlarından biri olan yazılım aşamasının planlanması gerekmektedir. Oluşturulan tasarımların, en iyi şekilde kodlanarak, tasarıma uygun bir web sitesi hazırlanması için hangi yazılım dilleri kullanılacak? buna karar verilmelidir. .PHP, .ASP, .NET, CSS, HTML ve diğer yazılım dilleri, web sitesi yazılımı tarafında nasıl kullanılacağı en detaylı şekilde planlanmalıdır.

 

Eğer elinizde websitesi açmak için kullanabileceğiniz geniş bir bütçe varsa, site tasarımı ve yazılımı için bir ekip oluşturarak, tüm süreci en baştan planlayabilir ve sıfırdan bir web sitesi yazılımı yaparak, sadece size ve projenize özel bir tasarım ve yazılım yaptırabilirsiniz. Böyle bir çalışma için geniş bütçeye ve biraz zamana ihtiyacınız olacaktır.

 

Web sitesi fiyatları, projenin detayına göre çok fark etmektedir. Eğer elinizde geniş bir bütçe yoksa, bu konuda size yardım edecek bir ekip bulunmuyorsa ya da yazılım ve tasarım bilginiz bir web sitesi kurmak için yeterli değilse, bu sizin web sitesi sahibi olamayacağınız anlamına gelmiyor.

 

Hazır websitesi kurma araçları ile siz de çok kolay bir şekilde web sitesi açabilirsiniz. Hiç bir teknik bilgi gerektirmeyen bu hazır web sitesi yazılımları, kurulum ve yönetim açısından oldukça büyük fırsatlar sunmaktadır. Hazır web sitesi deyince akla ilk gelen yazılımlar WordPress, OpenCart, Joomla ve Magento’dur.

 

Bu hazır web sitesi yazılımları, dünyada en çok tercih edilen, kurulum ve yönetim açısından büyük kolaylıklar sağlayan, ayrıca ücretsiz olmaları nedeni ile de web projeleri için büyük maddi avantajlardan doğurmaktadır. İnternet üzerinden biraz araştırma yaparak bu hazır web site yazılımları hakkında binlerce farklı kaynak bulabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Web Sitesi Yazılımları Hangileri?

 

WordPress: Dünyada açık ara en çok tercih edilen hazır web sitesi yazılımıdır. Kolay kullanımı, onbinlerce farklı ücretli ve ücretsiz tema seçeneği ve eklentiler ile çok kolayca özelleştirilebilen sayfa yapısı ile web sitesi kurma çalışmalarında büyük avantaj sağlar.

 

OpenCart: Eğer amacınız işinizi internete taşımak, online satış yapmak ve daha fazla gelir elde etmek ise OpenCart ile kuracağınız e-ticaret siteleri, sizi bu hedeflere götürecek en temel özelliklere sahiptir. OpenCart ile ücretsiz e-ticaret sitesi kurabilirsiniz.

 

Joomla: WordPress’ten sonra en çok tercih edilen hazır site yazılımlarından (CMS) biridir. Özellikle blog ve haber portalları gibi projeler için tercih edilen Joomla, ücretsiz bir yazılımdır. Hiçbir teknik bilgi gerektirmeden kolayca kurulabilir.

 

Magento: Dünyada en çok kullanılan, açık kaynak kodlu ve ücretsiz e-ticaret web sitesi yazılımıdır. Gelişmiş online satış özellikleri ile amacınıza uygun harika bir e-ticaret sitesi açabilir, işinizi internete taşıyarak, daha fazla satış yapabilirsiniz.

 

Bu yazılımları dışında, özellikle hosting firmaları tarafından geliştirilmiş bir çok hazır web sitesi araçları bulunmaktadır. Tüm web projeleri için kullanılabilen bu yazılımlar, web sitesi açmak isteyen kullanıcılara, pratik kurulumu ve uygun fiyatları ile büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Profesyonel tasarımlara sahip hazır websitesi araçları ile projelerinizi yayınlayabilirsiniz.

 

“Kolay Site” ile Şık ve Profesyonel Web Sitesi Açın

Kolay Site aracı, Vargonen tarafından satışa sunulan hazır web sitesi yazılımıdır. Uygun fiyatlarının yanı sıra, sektörlere göre kategorize edilmiş yüzlerce ücretsiz site tasarımına sahiptir. Kolay Site aynı zamanda sürükle-bırak mantığı ile çalışan modüler bir yapıya sahiptir. Sadece üç basit adımda sitenizi hazırlayabilirsiniz: Site Kur, içeriklerini gir ve yayına al.

 

Hiç bir teknik detayla uğraşmadan, ihtiyacınıza uygun bir paket seçebilir ve yönetim paneli üzerinden önce içeriklerinize ya da işinize uygun bir tasarım seçebilirsiniz. Tasarımı seçtikten sonra sitenizde bulunmasını istediğiniz özellikleri sürükle bırak yaparak, dilediğiniz alana yerleştirebilir, metinlerini ve görselleri yine aynı alandan kolayca değiştirebilirsiniz. Tüm ayarları yaptıktan sonra, tek tıkla sitenizi yayına alabilirsiniz.

 

Kolay Site aracı ile blog açabilir, kurumsal web sitesi kurabilir ve online satış desteği ile harika bir e-ticaret sitesi kurarak, işinizi internete taşıyabilirsiniz. Vargonen Kolay Site sayfasını ziyaret ederek, ihtiyacınıza en uygun planı seçebilirsiniz. Kolay Site ile aylık sadece 0,99’a hayalinizdeki web sitesini hemen kurabilirsiniz.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Kolay site kurmak, kendi siteni kurmak, tasarım, blog, site kur, vargonen
Yorumlar
Haber Yazılımı