Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 15:19 Bu haber 1170 kez okundu
 
‘Haydi Yapalım’ temizlik etkinliği
Aydın Büyükşehir Belediyesi, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği olan ve 169 ülkede gerçekleştirilen “Let’s Do It” (Haydi Yapalım) etkinliğine destek vererek öğrencilerle birlikte çevre temizliği yaptı.
GÜNCEL Haberi
‘Haydi Yapalım’ temizlik etkinliği

AYDIN-  Dünya genelinde bir farkındalık hareketi olan ve Türkiye’den tüm illerin destek verdiği etkinlikle çevrenin temiz tutulmasına vurgu yapıldı.

2008 yılında Estonya’da başlayan “Haydi Yapalım” etkinliği, zamanla tüm dünyaya yayıldı. Estonya’da çevre kirliliğine dikkat çekmek için yapılan etkinlikte ülke genelinde 50 bin kişi bir araya gelerek 5 saat içerisinde 10 bin ton çöpü temizlemişti. Bu model daha sonraki yıllarda gelişerek küresel bir hareket haline geldi.

Geçen yıllardaki gibi bu yıl da etkinliğe destek veren Aydın Büyükşehir Belediyesi etkinliği öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi. Kayabaşı Anadolu Lisesi öğrencilerinin katıldığı etkinlikle öğrenciler farkındalık çalışmasında Büyükşehir Belediyesi çevre temizlik ekipleriyle birlikte çevre temizliği yaptı.

Çevre kirliliğinin küresel bir sorun olduğunun altını çizen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, özellikle doğaya karışması binlerce yılı bulan plastik atıkların dünya için büyük bir tehdit oluşturduğunu söyledi. Başkan Çerçioğlu, “Sanayi devrimiyle birlikte hayatımıza giren geri dönüşümü uzun zaman alan atıklar, binlerce yıl daha dünya üzerinde bozulmadan kalacak. Öncelikle bunların kullanımını azaltmalıyız. Bunun yanı sıra bunları doğaya atmamalı ve uygun şartlarda geri dönüşüme tabi tutmalıyız. Çevreyi temiz tutmanın ilk şartı onu kirletmemektir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Özlem Çerçioğlu, Topuklu Efe, Temizlik etkinliği
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı