Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
06 Ocak 2015 - Salı 14:07 Bu haber 1672 kez okundu
 
'Hayat bayram olsa' Ödüllendiriliyor
CHP'nin 2014 yerel seçimleri kampanyası kapsamında çekilen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun da yer aldığı “Hayat Bayram Olsa – Adaylar Korosu” filmi, dünyanın önde gelen siyasal iletişim dergilerinden Campaigns and Elections tarafından düzenlenmekte olan The Reed Awards’ta yılın en iyi uluslararası seçim kampanyası filmi dalında finale yükseldi.
SİYASET Haberi
'Hayat bayram olsa' Ödüllendiriliyor

Rıdvan Eşin

CHP'nin 2014 yerel seçimleri kampanyası kapsamında çekilen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun da yer aldığı  “Hayat Bayram Olsa – Adaylar Korosu” filmi, dünyanın önde gelen siyasal iletişim dergilerinden  Campaigns and Elections tarafından  düzenlenmekte olan The Reed Awards’ta yılın en iyi uluslararası seçim kampanyası filmi dalında finale yükseldi. 

Öykü / Dialogue International Reklam Ajansı imzası taşıyan reklam filminde, CHP’nin belediye başkan adayları hep birLikte, 70’li yılların çok sevilen ve CHP ile özdeşleştirilen şarkısı, “Hayat Bayram Olsa”yı söylüyordu. Öte yandan “Hayat Bayram Olsa” filmi, IPSOS araştırma şirketinin her ay düzenli olarak yaptığı AdWatch araştırmalarına göre, ticari reklam kampanyaları dahil Türkiye’de 2014 yılında yapılan binlerce reklam filmi içinde de en çok hatırlanan 3., en çok konuşulan 6. reklam filmi oldu.

“Hayat Bayram Olsa”nın yaratıcı yönetmenliğini üstlenen Öykü / Dialogue International Reklam Ajansı Başkanı Necati Özkan, halen Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği Başkanlığı’nı da yürütüyor. Özkan’ın, filmin başarısıyla ilgili yorumu şöyle:“Doğru zamanda, doğru şeyleri söylüyorsanız, son derece basit bir fikir, temiz bir uygulama ve düşük bir bütçeyle de çok büyük etkiler yaratmak mümkün. Hayat Bayram Olsa filmi, 30 Mart’ın neticede bir yerel seçim olduğunu etkili bir biçimde hatırlatmıştı. Ülkedeki yoğun kutuplaşma ve aşırı siyasi tansiyon ortamında insanlara ilaç gibi geldi. Her şeyden önce huzur ve iyimserlik duygusuna, umuda ihtiyacımız olduğunu ve CHP’nin bu ihtiyacı karşılamaya aday olduğu mesajını net biçimde aktarmıştı.” “Hayat Bayram Olsa” reklam filmi, 22-23 Ocak’ta Las Vegas’ta gerçekleştirilecek ödül töreninde iki rakip filmle birlikte büyük ödül için yarışacak.

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Hayat bayram olsa, Ödüllendiriliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı