Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 11:22 Bu haber 998 kez okundu
 
Hava koşulları balıkçıları olumsuz etkiledi
Aydın’ın Didim ilçesinde etkili olan soğuk ve sağanak yağışlardan balıkçıların olumsuz etkilediği bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Hava koşulları balıkçıları olumsuz etkiledi

AYDIN- S. S. Akbük Su Ürünleri ve Satış Kooperatifi Başkanı Celalettin Erol, Didim sahillerinde üç su ürünleri ve satış kooperatifinin olduğunu belirterek, ilçede soğuk ve etkili olan yağışlardan balıkçıların olumsuz etkilediğini ifade etti.

Didim merkez ile Kuzeyde Akköy ve Güney’de ise, Akbük Su Ürünleri Satış Kooperatifi’nin yer aldığını ve her birinin 50 - 60 donanımlı üyelerin olduğunu, halk arasında ayrıca amatör olta balıkçılığı yapanların da sayısında artış yaşandığını belirten Erol, geniş bir sahile sahip olan ilçenin, turizm ve zeytinciliğin ardından balıkçılığın da ilçe ekonomisi açısından önemli bir değer taşıdığını ifade etti.

Balıkçı Ulaş Maden de, ilçede 20 yıldır profesyonel balıkçılık yaptığını belirterek, ilçe sahilinde balık yoğunluğu yaşandığını ancak kış mevsimi nedeniyle zaman zaman soğuk ve sağanak yağışlar ile lodostan olumsuz etkilendiklerini ifade etti.

Didim sahilinde midye çok olduğundan kıyılarda en çok Çopra balığın olduğunu belirten Maden, kıyılarda büyük ölçüde Palamut, Sardalye, Levrek ve açıklarda ise Orkinos balığın ağlara takıldığını belirtti.

Didim’de yeterince balık tüketilmediğini savunan Maden, Didim sahillerinden çıkan balıklar muhafazalı araçlarla genel de İzmir balık hali ve bölgede soğuk hava depoları ile mevcut balık işleme merkezlerine gittiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Hava koşulları, Balıkçı, Celalettin Erol, Ulaş Maden
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hava koşulları balıkçıları olumsuz etkiledi
Hava koşulları balıkçıları olumsuz etkiledi
Hava koşulları balıkçıları olumsuz etkiledi
Yorumlar
Haber Yazılımı