Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 11:23 Bu haber 2430 kez okundu
 
Hastanedeki tuvaletlerde hijyen sıkıntısı
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ndeki hijyen sorununun tepkiye yol açtığı bildirildi.
SAĞLIK Haberi
Hastanedeki tuvaletlerde hijyen sıkıntısı

AYDIN  - Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ndeki hijyen sıkıntısına hastaların tepki gösterdiği bildirildi.

İHA’nın bildirdiğine göre, Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tuvaletlerin birçoğunun arızalı olduğunu söyleyen hastalar, tahlil için dışkı ve idrar örneği vereceklerinde dahi ciddi sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Hastalar, bir sağlık kuruluşunda bu denli sağlıksız bir ortamla karşılaşmanın sıkıntısını yaşadıklarını kaydetti.

Kuşadası’ndan tedavi için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne gelmek zorunda kaldığını belirten İskender Avcı isimli emekli hasta, “Sabah tedavi olmak için hastaneye geldim. Doktor idrar ve dışkı tahlili istedi. Bulunduğum katta girdiğim tuvaletlerin neredeyse tamamı arızalı. Maalesef taharet alamıyoruz" diye konuştu.

Hastaların haklı olduğunu ancak kullanımdan kaynaklanan sorunlar nedeniyle neredeyse her gün tuvaletlerin arızalandığını belirten hastane yöneticileri ise, bundan sonra konuyla daha yakından ilgileneceklerini söyledi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ Hastanesi, Hijyen, İskender Avcı,
Yorumlar
Haber Yazılımı