301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 13:56 Bu haber 572 kez okundu
 
Halk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor
Vatandaşlar, Aydın'ın Efeler İlçesi Mimar Sinan Mahallesi'ndeki arazinin geleceğine karar verdi.
GÜNCEL Haberi
Halk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor

AYDIN- Efeler İlçesi Mimar Sinan Mahallesi'ndeki 31 bin metrekarelik arazi için yapılan halkoylamasının sonuçlarının belli olduğu bildirildi. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 38 bin 961 vatandaşın oy kullandığı oylamada, vatandaşlar, arazinin yeşil alan, çocuk parkı ve spor alanı olarak kullanılmasını istedi.

Oylama sonucuna göre vatandaşların yüzde 91'i alanın "yeşil alan" olarak kullanılmasını istedi. Vatandaşların yüzde 87'si alana "çocuk parkı ve spor alanı" yapılsın derken, yüzde 84'ü "çay bahçesi", yüzde 78'i "kütüphane", yüzde 74'ü "otopark" ve yüzde 73'ü alanın "çocuk eğlence alanı" olarak kullanılmasını istedi.

Halkoylamasından çıkan sonuca göre Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanacak olan proje ilerleyen süreçte ilan edilecek.

Başkan Çerçioğlu: Halk ister, büyükşehir yapar

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, halkoylamasında oy vatandaşlara bir kez daha teşekkür ederken, "Demokrasi geleneğimizi yaşattığımız halkoylamasının sonucu Aydınımıza hayırlı olsun. Vatandaşlarımızın istedikleri şekilde bu arazimizi değerlendirip kullanıma açacağız. Aydınımıza bir yeşil alan daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aydın'da yaşamak ayrıcalıktır; halk ister, büyükşehir yapar" diye konuştu.

Aydın Atatürk Kent Meydanı'na kurulan çadırdaki oylama 8-16 Ocak tarihleri arasında yapılmış ve vatandaşlar arazinin geleceği için oylarını kullanmış, demokrasi şenliğine dönüşen oylamada çocuğu yaşlısıyla her yaştan vatandaş, arazinin nasıl değerlendirilmesi gerektiğiyle ilgili fikrini paylaşmıştı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Özlem Çerçioğlu, Halk oylaması, Yeşil alan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Halk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor
Halk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor
Halk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı