Haber Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 14:11 Bu haber 869 kez okundu
 
'Halk ne isterse o yapılıyor”
Aydın Büyükşehir Belediyesi, “Kuşadası Tariş arazisi” ile ilgili yaptığı açıklamada, "Halk ne isterse o yapılıyor" denildi.
GENEL Haberi
'Halk ne isterse o yapılıyor”

AYDIN- Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Kuşadası Tariş arazisinin durumu ile ilgili açıklama yapıldı. Son günlerde Kuşadası Tariş arazisi olarak da bilinen arazide yapılan proje ile ilgili olarak bazı siyasi partiler tarafından kamuoyuna maksatlı olarak yanlış bilgilendirme yapılması nedeniyle böyle bir açıklama yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daires, bahse konu alanda halkın isteklerinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Kuşadası Tariş arazisi yaklaşık 10.000 metrekare büyüklüğünde bir alan olup 25 milyon lira bedelle Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılmıştır. Akabinde halk oylaması yapılarak; yer altı otoparkı, 2 adet tescilli binanın restorasyonu ile zeminde 550 metre kare alana sahip 4,5 katlı; içinde sergi salonu, sanat galerisi ve halkımızın hizmet alması için Denizcilik Daire Başkanlığı Hizmet alanı ve ASKİ Genel Müdürlüğü veznelerinin bulunduğu hizmet binası yapılmak üzere projelendirmiştir. Geri kalan alan ise kent meydanı ve yeşil alan olarak bırakılmıştır. Dolayısı ile yaklaşık 9.000 metrekare alan açık ve yeşil alan olarak projelendirilmiştir. Hazırlanan bu proje tüm kamu kurumlarının onayından geçmiş ve bu projeye uygun olarak imar planı oluşturulmuştur. Bu çerçevede bilinmelidir ki; Aydın Büyükşehir Belediyesi halkımız ne isterse onu gerçekleştirmektedir ve gerçekleştirecektir.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Büyükşehir Belediyesi, TARİŞ Arazisi, Kuşadası
Yorumlar
Haber Yazılımı