Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 15:07 Bu haber 636 kez okundu
 
Gürbilek, Bayraktar’a ‘Tutarlılık’ tavsiye etti
CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’ten MHP İlçe Başkanı Bayraktar'a ikinci yanıtı verdi.
SİYASET Haberi
Gürbilek, Bayraktar’a ‘Tutarlılık’ tavsiye etti

Bilgi Koleji

AYDIN- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Baraktar’ın, DSİ’ye ait dere suyunu ‘Kanalizasyon atığı’ diye bir televizyonun canlı yayınında göstermesi üzerine başlayan tartışma sürüyor.

Başkan Bayraktar’ın canlı yayındaki iddialarına yanıt veren CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, canlı yayında gösterilen suyun dereye ait olduğunu belirtmesi üzerine ikinci bir açıklama yaptı. Başkan Gürbilek, Bayraktar’ın ikinci açıklamasına da yanıt vererek, “Biraz tutarlı olmak sana iyi gelecek” dedi.

Gürbilek, yazılı açıklamasında, "MHP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, önceki açıklamalarına kendisi de inanmamış olacak ki, yaptığı yeni bir açıklama ile kendisini oldukça komik ve anlaşılmaz bir duruma düşürdü. DSİ’ye ait bir kanaldan denize akan suyun, lağım suyu olmadığı gerçeği ortaya çıkınca, bir anda ağız değiştiren Bayraktar, yaptığı yeni bir açıklama ile konuyu farklı mecralara çekmeye çalışmaktadır. Bir önceki açıklamasında yer alan iddialarının boş çıkması, Büyükşehir ve ASKİ’nin herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığının anlaşılması üzerine tüm kamuoyu önünde DSİ’nin suçunu ortaya çıkaran Bayraktar, durumu örtbas etmek için daldan dala atlarken bugün kendisine yeni bir dal daha bulmuştur. Öncelikle ifade etmek isteriz ki konuyu kanaldan alıp genel politikaya kadar sürükleyerek konuyu çarpıtan bir kişi varsa o da MHP İlçe Başkanı’nın ta kendisidir” diye konuştu.

MHP İlçe Başkanı Bayraktar’ın, “Davutlar, Güzelçamlı, Kuşadası’nın merkezi bazı yerlerinde katı atık bedeli alındığı halde, fosseptik çekilip, vatandaştan ayrıca neden ücret alınmaktadır?” gibi bir ifadesinin evlere şenlik bir açıklama olduğunu belirten Gürbilek, açıklamasına şöyle devam etti:

“Açıklamasında ifade ettiği ‘katı atık ücreti’ ilçe belediyesine ait çöp arabalarınca toplanan atıklar ile alakalı bir durum olup verilen bu hizmetin bedelidir. Eğer ifade etmek istediği ‘atık su ücreti’ ise, o ilgili yönetmelikle alınan bir ücrettir.

Eğer konuya bir itirazı varsa, iktidar ortağı partisi, söz konusu yönetmeliği değiştirerek bu ücreti ortadan kaldırabilir. Gerçekten samimiyseniz, katı atık ve atık su paralarını milletvekilleriniz bir önergeyle kaldırsın. Güç sizde, iktidarın yarı hissesi sizde, sizi tutan mı var?

Bir diğer tuhaf durum ise, MHP İlçe Başkanı arkadaşımızın, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu tarafından Kuşadası’na kazandırılan Kuşadası Atık Su Arıtma Tesisi’nin çalışmadığı iddiasını ısrarla sürdürüyor olmasıdır. Bayraktar’a tavsiyemiz, kızmadan, küsmeden, söz konusu tesisin açılışmış olduğu günden beri faaliyette olduğu, istisnasız ve kesintisiz olarak hizmet verdiği gerçeğini kendisine kabul ettirmesidir. Terfi merkezi ve vidanjörler aracılığıyla tesise ulaştırılan atık sular arıtılarak deşarj edilmektedir."

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, CHP, Mehmet Gürbilek, MHP, Mustafa Bayraktar
Yorumlar
Haber Yazılımı